Polska wersja nowego Autodesk Revit Building

2007-05-25 11:46

Autodesk Revit Building 9 to rozwiązanie przeznaczone dla branży architektonicznej i budowlanej. Rozwiązania informatyczne z rodziny Revit zostały zaprojektowane specjalnie dla potrzeb Modelowania Informacji o Budynku (ang. Building Information Modeling, BIM). Modelowanie informacji o budynku to tworzenie i wykorzystywanie skoordynowanych i spójnych informacji o budynku w procesie projektowym, czego efektem jest rzetelna cyfrowa reprezentacja budynku.

Model cyfrowy może być wykorzystywany do podejmowania decyzji projektowych, przygotowywania wysokiej jakości dokumentacji budowlanej, analiz zyskowności, szacowania kosztów i planowania budowy oraz finalnie zarządzania obiektem. Poprzez pracę na jednym modelu, wiele firm zaangażowanych w projektowanie, budowanie i zarządzanie budynkiem może znacząco zwiększyć swoją efektywność i zredukować liczbę błędów powstających w procesie współpracy. Relacje pomiędzy cyfrowymi danymi projektowymi w połączeniu z innowacyjną technologią parametrycznego modelowania informacji dają znaczące korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami projektowania i budowania.

Aplikacja umożliwia architektom i projektantom kompleksowe podejście do tworzenia budynku, uwalniając od konieczności podziału na rzuty poszczególnych kondygnacji, przekroje czy elewacje. Dzięki technologii parametrycznego zarządzania zmianami każda, gdziekolwiek wprowadzona, poprawka znajduje natychmiastowe odzwierciedlenie w całym projekcie, włączając w to modele, rysunki, zestawienia, przekroje, rzuty i renderingi. Zapewnia to łatwą koordynację, spójność i kompletność dokumentacji projektowej. Nowe cechy programu obejmują: analizy nasłonecznienia, biblioteki detali, zestawienia materiałowe, opisy, import i export zgodny z certyfikatem IFC.
Revit Building 9 jest dostępny jako pojedyncze oprogramowanie lub w pakiecie, zawierającym Autodesk Revit Building i AutoCAD. Takie połączenie oprogramowania pozwala klientom na korzystanie z zalet BIM, przy jednoczesnej ochronie dotychczasowych inwestycji, umożliwiając również przejście do Modelowania Informacji o Budynku w optymalnym dla danej firmy tempie. Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z informacją i zarządzaniem w całym cyklu życia budynku opracowano oprogramowania Autodesk Revit: Building, Revit Structure, Systems oraz Architectural Desktop, Building Systems i Autodesk VIZ dedykowane dla określonych grup zawodowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej