Podglądanie DWG

2007-05-25 11:30

Badania przeprowadzone wśród klientów wskazują, że do 85% użytkowników oprogramowania AutoCAD systematycznie wykorzystuje format DWG do wymiany danych z innymi osobami zaangażowanymi w proces projektowy.

Autodesk, Inc. (Nasdaq: ADSK) wprowadził nowe, bezpłatne narzędzia do przeglądania plików DWG - DWG TrueView oraz do konwersji pomiędzy starszymi i nowszymi wersjami plików -DWG TrueConvert. Aplikacje są dostępne bezpłatnie za pośrednictwem firmowej strony www.
Badania przeprowadzone wśród klientów firmy wskazują, że do 85% użytkowników oprogramowania AutoCAD systematycznie wykorzystuje format DWG do wymiany danych z innymi osobami zaangażowanymi w proces projektowy. Nowe przeglądarki ułatwiają klientom w lepszą komunikację i wspólne użytkowanie danych CAD. Aplikacje mają większą liczbę opcji do współdzielenia wersji i formatu pliku optymalnego dla danej sytuacji. Oprogramowanie DWG TrueView pozwala użytkownikom na oglądanie, plotowanie, drukowanie i publikowanie plików DWG.
DWG TrueConvert uaktualnia Autodesk Batch Drawing Convert i dostarcza narzędzia do konwersji plików z jednej do drugiej wersji.
W trakcie fazy rozwoju produktu inżynierowie często wspólnie pracują na plikach pliki DWG z zespołem projektowym. DWG TrueView wyposażony jest w te same narzędzia wyświetlania co AutoCAD 2006, zapewniając pożądaną wierność obrazu zarówno na monitorze, jak i na wydruku.
Użytkownicy mogą również publikować pliki DWG w formacie DWF - kompaktowej wersji zapewniającej tą samą dokładność i szczegółowość. Pliki DWF mogą być łatwo przesyłane pocztą elektroniczną, tak aby członkowie zespołu pracujący w dziale produkcji, marketingu czy też zakupów mogli łatwo przejrzeć, wydrukować i skomentować nawet skomplikowane projekty i modele bez modyfikacji oryginalnego pliku projektowego i bez potrzeby znajomości oprogramowania AutoCAD.
Kompatybilność plików DWG - DWG TrueConvert może skonwertować pliki z najnowszego formatu (2004) do R14 czy też 2000, oraz w drugą stronę - z AutoCAD wersja 2 do najnowszej edycji. DWG TrueConvert nie wymaga najnowszej wersji AutoCAD. Członkowie zespołów projektowych mogą w pełni współpracować, nawet jeżeli nie mają zaktualizowanego oprogramowania.
Firma Autodesk współpracuje również przy inicjatywie branżowej - Open Spatial Enterprise - powołanej dla rozwoju otwartej platformy technologicznej do zarządzania danymi przestrzennymi. W ostatnim czasie Autodesk wprowadził również zestaw narzędzi deweloperskich Autodesk RealDWG, pomagający w odczycie i zapisie plików w najczęściej używanych formatach, takich jak DWG, czy DXF.
DWG TrueView oraz DWG TrueConvert jest dostępne są na stronie producenta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej