PlaTo: program komputerowy do analizy statycznej i wymiarowania żelbetowych układów płytowych

2007-05-25 12:47

Kompleksowy program służący do analizy statycznej i wymiarowania żelbetowych układów płytowych. Tworzenie układu konstrukcyjnego odbywa się metodą pozycyjną na graficznie interaktywnej powierzchni. Niewątpliwą zaletą jest możliwość wprowadzania dowolnej geometrii płyt.

Dowolność dotyczy również grubości płyty, która może być stała bądź zmienna w sposób skokowy lub liniowy. Program umożliwia także całkowitą swobodę kształtowania otworów w płycie.
Podczas definiowania geometrii płyty istnieje możliwość skorzystania z gotowych folii podkładowych wykonanych w formacie DXF i zapisanych w dowolnym programie typu CAD.
W wersji czwartej aplikacji nadano m.in. nowy interfejs umożliwiający szybsze wprowadzanie danych oraz zoptymalizowane algorytmy obliczeniowe pozwalające na szybsze wykonywanie obliczeń. Nowa wersja wykonuje obliczenia dynamiczne dla płyt określając kolejne postacie drgań własnych i odpowiadające im częstości.
Aplikacja wymiaruje płyty oraz podciągi wg PN-B-03264:2002, bada również zarysowanie, ugięcie, siły przekrojowe oraz momenty główne.
W wyniku obliczeń uzytkownik otrzymuje zbrojenie odporne na zginanie oraz ścinanie. Sprawdzana jest również nośność płyty na przebicie. Istnieje także możliwość indywidualnego projektowania zbrojenia, zarówno na zginanie, ścinanie jak i przebicie. Obliczane jest wówczas zbrojenie zginane i ścinane, które ewentualnie należy dodać, jeśli to zadane jest niewystarczające.
Program w dziedzinie analiz układów żelbetowych wyróżnia się szybkością definiowania danych, precyzyją obliczeń, dowolnością w zakresie geometrii płyt, nowoczesnym interfejsem, a także konkurencyjną ceną.

Dane techniczne:

Nazwa programu PlaTo
Wymagania:
- system operacyjny
- ilość wolnego miejsca na dysku przed instalacją programu [MB]
- ilość wolnego miejsca na dysku po instalacji programu [MB]
- pamięć operacyjna RAM [MB]
- karta graficzna (praca w rozdzielczości)
- wymagany rodzaj napędu

- Windows 2000/XP
- 300
- 200
- 256
- 1024/768
- CD oraz FDD 3,5''

Wersję demo można pobrać ze strony www.intersoft.pl po wypełnieniu formularza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej