Pilkington Sound Simulator

2009-11-19 14:47

Hałas lotniczy, kolejowy czy drogowy? Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator pomaga lepiej zrozumieć, jak działają przeszklenia tłumiące hałas.

Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator jest animowanym interaktywnym narzędziem dostępnym on-line, które pozwala użytkownikowi usłyszeć symulację wpływu różnych rodzajów szkła na tłumienie hałasu z zewnątrz. Architekci i projektanci mogą po prostu wejść na stronę www.pilkington.pl/programyinarzedzia i wybrać typ hałasu najbardziej zbliżony do hałasu, na który narażony jest projektowany przez nich budynek, np. hałas lotniczy, drogowy lub kolejowy. Symulator hałasu odtworzy wtedy dźwięk, jaki przeniknie z zewnątrz i będzie słyszany przez użytkownika budynku, przy zastosowaniu różnych typów szkła marki Pilkington.

– Pilkington Sound Simulator ułatwia pracę podczas doboru szkła na przeszklenia narażone na duży hałas. Dzięki kilku kliknięciom myszką korzyści wykorzystania szyb dźwiękochłonnych stają się jasne, a znalezienie odpowiedniego produktu redukującego niepożądany hałas jest bardzo proste. – powiedziała Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej Pilkington Polska. Źródła hałasu takie jak kolej, dyskoteka lub niespokojni sąsiedzi, mogą doprowadzić osoby na nie narażone do doświadczenia niepokoju, irytacji, stresu a nawet choroby. Szkło i okna odgrywają ważną rolę w tłumieniu hałasu. Przykładem szkła, które redukuje hałas jest Pilkington Optiphon™, które może skutecznie przyczynić się do zapewnienia akustycznego komfortu w tak wymagających obiektach, jak szpitale i szkoły.

Pilkington Sound Simulator
Autor: PILKINGTON POLSKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej