Materiały na elewacje w telefonie iPhone lub na iPadzie - aplikacje mobilne firmy quick-mix dla architektów i inwestorów

2012-05-18 17:06
Wybór materiałów na elewacje w urządzeniu iPad lub iPhone Aplikacje mobilne firmy quick-mix dla architektów i inwestorów
Autor: quick-mix Sp. z o.o.

Z myślą o inwestorach i projektantach, firma quick-mix przygotowała aplikacje na iPad / iPhone, które są zawsze pod ręką. Na ekranie tabletu lub telefonu można przeglądać pełną ofertę produktów, tworzyć zestawienia elewacji np. klinkierowych, sprawdzać charakterystyki wybranych materiałów lub rozwiązań technologicznych. Aplikacje na telefon lub tablet ułatwiają użytkownikom szybkie podjęcie decyzji, nawet w trakcie prac.

Projektowanie jest dziś łatwiejsze dzięki urządzeniom mobilnym iPhone oraz  iPad, które z powodzeniem mogą wykorzystywać także inwestorzy i architekci. Firma quick-mix Sp. z o.o. uruchomiła dwie bezpłatne aplikacje na urządzenia mobilne, które można pobrać z App Store.

Zobacz także: Rozwiązania świetlne dostępne w Apple iPad

Aplikacja "Kreacja Domu" (Hausdesigner) umożliwia szybki wybór kolorów elewacji oraz materiałów elewacyjnych, natomiast aplikacja "Katalog" (Lieferprogramm) udostępnia specyfikacje techniczne wybranych produktów.

Aplikacje mobilne firmy quick-mix dla branży budowlanej

Stosowanie nowoczesnych aplikacji mobilnych w telefonie lub na tablecie ułatwia podjęcie decyzji i daje gwarancję zgodności efektu estetycznego z oczekiwaniem inwestorów, którzy od razu widzą efekt finalny.

 • "Kreacja Domu" (Hausdesigner) to natychmiastowa wizualizacja.
  Aplikacja "Kreacja Domu" umożliwia szybkie wizualizowanie elewacji z klinkieru oraz elewacji tynkowanych. Warstwy kolorystyczne można nanosić na dowolne powierzchnie – ściany, spoiny i poszczególne elementy architektury, takie jak wnęki, cokoły, pilastry. Duży wybór barw i odcieni materiałów, dostępny w bazie aplikacji, pozwala na wiele kombinacji kolorystycznych. Program udostępnia ponad 340 kolorów tynków i farb oraz duży wybór barw cegły klinkierowej oraz odcieni spoin, a także dachówek. Wybraną kombinację elewacji z klinkieru można oglądać na 4 przykładowych obiektach, w różnych porach dnia. Dzięki możliwości doboru koloru i struktury tynku, a także ustawienia określonych warunków oświetlenia budynku, można bardzo szybko zwizualizować projektowaną elewację. Wybrane kombinacje prezentowane są na 3 przykładowych bryłach budynków.
 • "Katalog" (Lieferprogramm) – wszystkie szczegółowe informacje zawsze pod ręką
  Aplikacja "Katalog" na iPad / iPhone gromadzi wszystkie potrzebne informacje o produktach quick-mix w jednym miejscu. Jest wygodnym narzędziem dedykowanym projektantom, którzy mogą poznać szczegółowe parametry techniczne materiałów oferowanych przez firmę quick-mix w każdym miejscu - podczas wizyty na placu budowy czy u inwestora. Aplikacja prezentuje nie tylko pojedyncze produkty, ale także kompletne rozwiązania systemowe dla budownictwa. W aplikacji dostępnych jest około 200 produktów podzielonych na 10 grup asortymentowych. Funkcjonalność programu podnosi inteligentna funkcja wyszukiwania. Krótkie opisy pozwalają na wstępne zapoznanie się z właściwościami produktów. W kartach technicznych oraz kartach charakterystyk można odnaleźć precyzyjne i wyczerpujące dane techniczne. Wszystkie informacje produktowe mogą być wysyłane mailem bezpośrednio z aplikacji.

Oba rozwiązania przygotowano z myślą o profesjonalistach, którzy cenią sobie funkcjonalność usług i urządzeń mobilnych oraz chcą na bieżąco sprawdzać i porównywać proponowane rozwiązania.

Jakie materiały budowlane oferuje quick-mix?

Marka quick-mix ma ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych. Firma quick-mix Sp z o.o. jest obecna na polskim rynku od 1997 roku. Jest to część międzynarodowego holdingu Sievert AG, który w 2010 roku zanotował obrót 260 milionów Euro.
Firma quick-mix Sp. z o.o specjalizuje się w produkcji i sprzedaży następujących materiałów budowlanych:

 • zaprawy do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem TUBAG,
 • systemy ociepleń Lobatherm, tynków i farb,
 • suche zaprawy budowlane,
 • systemy hydroizolacji,
 • kleje i spoiny do płytek,
 • produkty do renowacji obiektów zabytkowych marki TUBAG,
 • zaprawy do układania kostki brukowej i kamienia naturalnego GaLaBau.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej