Hagercad.one - program dla elektroinstalatorów

2016-11-17 9:38
hagercad.one
Autor: Hager Program hagercad.one do projektowania rozdzielnic

Hagercad.one to pracujący w środowisku CAD program do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. Program wspiera projektantów instalacji elektrycznych na każdym etapie planowania.

Program hagercad.one przeznaczony jest do projektowania instalacji elektrycznych o różnym stopniu skomplikowania. Dzięki funkcjom podpowiedzi i zapytań kontekstowych ryzyko popełnienia błędu ograniczone jest niemal do zera.

Główną funkcjonalnością programu jest edytor projektu, który dostarcza podpowiedzi, które projektant musi wziąć pod uwagę, by niczego nie pominąć. Edytor podpowiada różne typy zasilania, od jednej rozdzielnicy aż po układ z dodatkowym generatorem. Na kolejnym etapie można przejść do tworzenia schematu – rysowanego ręcznie lub automatycznie. Program dostarcza schematy jednokreskowe lub wielokreskowe. W projekcie można uwzględnić oświetlenie, klimatyzację budynku lub automatykę w standardzie KNX, których schematy wyświetlają się w odpowiednich tabelach. W widoku podglądu można zmieniać i uzupełniać schemat o dowolne elementy.
Program wyposażony jest także w funkcje obliczania parametrów cieplnych, uwzględniając wyposażenie rozdzielnicy i powierzchnię chłodzącą, w oparciu o podane na schemacie parametry lub normę PN-EN 61439. W przypadku, gdy dopuszczalna temperatura w rozdzielnicy ulega przekroczeniu, aplikacja podpowiada, jaki wentylator należy zastosować.

Na etapie projektowania rozdzielnicy i instalacji aplikacja podpowiada rodzaj obudowy czy rodzaje zacisków. W zależności od wybranego rozwiązania: listew zaciskowych złącz trójpoziomowych, skręcanych lub wpinanych, moduł automatycznie zaproponuje schemat łączy i przeniesie go na inne moduły. Hagercad.one umożliwia także tworzenie etykiet do nowych i istniejących rozdzielnic. Program dysponuje bogatą gamą piktogramów i opisów, dzięki czemu istnieje możliwość tworzenia bardzo dokładnych i czytelnych instrukcji, które ułatwią produkcję zestawu i późniejszą obsługę rozdzielnicy przez instalatora. Hagercad.one umożliwia także przechowywanie pełnych dokumentacji w formie elektronicznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej