Europejska klasyfikacja CPV - Wspólny Słownik Zamówień w kosztorysach dla zamówień publicznych

2007-05-24 18:12

Najnowsza wersja programu do kosztorysowania Rodos 6.0 umożliwia tworzenie kosztorysów dla zamówień publicznych zgodnych z unijną klasyfikacją CPV. Wspólny Słownik Zamówień jest systemem klasyfikacji produktów, usług i robót budowlanych stworzonym na potrzeby zamówień publicznych.

Stosowanie Wspólnego Słownika Zamówień przez zamawiających w Unii Europejskiej reguluje Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 2151/2003 z 16 grudnia 2003 roku zmieniające Rozporządzenie (WE) Nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego oraz Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV).
Na podstawie Prawa Zamówień Publicznych (Ustawa z 29 stycznia 2004) 18 maja 2004 roku ukazało się Rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które m.in. określa metody i podstawy sporządzania kosztorysu inwestorskiego dla zamówień publicznych.

Program do kosztorysowania RODOS w najnowszej wersji udostępnia panel "Wspólnego Słownika Zamówień" z możliwością wyboru kodów CPV do umieszczenia na wydrukach opracowywanych kosztorysów.


Rodos został dostosowany do nowego rozporządzenia również w zakresie jednoznacznie określonych metod sporządzania kosztorysów inwestorskich. Program uzyskał Rekomendację Jakości Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych (SKB), a w 2003 roku został uznany za najlepsze narzędzie do kosztorysowania w Rankingu oprogramowania dla budownictwa (organizowanym przez Kalejdoskop Budowlany).

Rodos 6.0 umozliwia wymianę danych z aplikacjami MS Office, Open Office, MS Project, co pozwala swobodnie operować popularnymi narzędziami przy sporządzaniu dokumentacji niezbędnej w procesie planowania i rozliczania inwestycji.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej