Elektroniczne budowanie i zarządzanie

2007-05-24 17:23

Aplikacja pozwala na znacznie większą elastyczność planowania oraz tworzenie harmonogramów. Analizy typu "what-if", które uwzględniają różne okoliczności, pozwalają planować działania z uwzględnieniem ryzyka.

Primavera® Engineering & Construction to kompletne oprogramowanie do planowania i zarządzania projektami, przeznaczone dla dużych firm z branży budowlanej i ściśle dostosowane do jej potrzeb.
Aplikacja pozwala na znacznie większą elastyczność planowania oraz tworzenie harmonogramów. Analizy typu "what-if", które uwzględniają różne okoliczności, pozwalają planować działania z uwzględnieniem ryzyka. Diagramy PERT, czyli graficzne przedstawienie wszystkich etapów prac, czasu ich trwania i relacji pomiędzy nimi, umożliwiają kompleksowe spojrzenie na projekt. Przyczyny ewentualnego opóźnienia są natychmiast wyświetlane, co z kolei ułatwia skorygowanie planu działań i podjęcie właściwych kroków.
Projekt jest złożonym przedsięwzięciem. Aby prace przebiegały sprawnie, wszyscy jego uczestnicy - inwestor, główny wykonawca i podwykonawcy - muszą mieć dostęp do aktualnych informacji. Dlatego w programie dostęp ten jest zindywidualizowany, w zależności od zajmowanego stanowiska.
Inwestor realizujący wiele przedsięwzięć potrzebuje dostępu do najważniejszych danych, które dadzą mu pewność, że projekt jest realizowany zgodnie z planem i zapewni mu przewidziany zysk. W oparciu o te informacje będzie podejmował kolejne decyzje inwestycyjne.
Kadra kierownicza nie musi tworzyć harmonogramów, ale potrzebuje bieżącego wglądu do wielu projektów równocześnie, które niejednokrotnie są realizowane w dużej odległości od siebie. Osoby decyzyjne potrzebują zbiorczych informacji o obszarze, za który odpowiadają i o możliwości zmian, gdy zajdzie taka potrzeba.
Kierownicy poszczególnych projektów potrzebują danych, które umożliwiają im zrealizowanie powierzonego projektu zgodnie z postawionymi wymaganiami. Mają obraz całego projektu, w którym opcja milestones zwraca uwagę na kluczowe momenty realizacji; wskaźniki procentowej realizacji zadań pozwalają przewidywać i dostosowywać potrzebne zasoby, a wskaźniki wczesnego ostrzegania pozwalają szybko wychwycić sytuacje zagrażające projektowi i podjąć niezbędne działania.
Baza dokumentacji projektu dostępna dla wszystkich osób zaangażowanych ułatwia im pracę, a 100 różnych typów raportów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, usprawnia przepływ informacji o postępach w pracy.
Primavera® Engineering & Construction jest programem, który umożliwia zarządzanie projektem także za pośrednictwem internetu.
Wykonawca projektu decyduje o tym, jakie informacje udostępnia i komu. Dzięki tej opcji osoby zaangażowane w projekt (inwestor, klienci) mogą na bieżąco śledzić prace, kierownicy projektów mają zawsze dostęp do dokumentów i innych niezbędnych w ich pracy informacji, a podwykonawcy są na bieżąco informowani o wszelkich zmianach w harmonogramie.
Dzięki opcji PDA i wykorzystaniu palmtopu inżynierowie pracujący na budowie na bieżąco uaktualniają informacje o statusie projektu. Stały dostęp do bazy informacji projektu usprawnia komunikację i pracę nad nim.
Jest to kompletne oprogramowanie przeznaczone dla branży budowlanej, które wyposaża inżynierów i konstruktorów w narzędzie redukujące ryzyko realizacji projektu przez elastyczne planowanie, precyzyjne przewidywanie kosztów i sprawną komunikację pomiędzy zleceniodawcą, zarządzającym i wykonawcami. Aplikacja jest rozbudowanym narzędziem, które dzięki połączeniu grafiki systemu Windows i czytelności układu strony Web jest łatwe w użyciu. Program współpracuje z innymi narzędziami do planowania i zarządzania.
Dystrybucją programu zajmuje się firma DAT Computer Concepts.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej