Autodesk 2015 dla architektury i budownictwa

2014-07-22 22:51
autocad
Autor: Autodesk Autodesk 2015 do modelowania informacji o budynku (BIM) dla branży architektoniczno-budowlanej, konstrukcyjnej oraz infrastrukturalnej

Modelowanie informacji o budynku (BIM) możliwe jest już dzięki pakietowi Autodesk 2015 w języku polskim. Branża architektoniczno-budowlana, konstrukcyjna i infrastrukturalna korzystać może z ulepszonych wersji programów służących do tworzenia projektów opartych na BIM.

Możliwości pakietu Autodesk 2015

Łatwo dostępne oprogramowanie BIM 360, służące do modelowania informacji o budynku, ułatwia pracę inżynierów poprzez funkcjonowanie w chmurze. Autodesk InfraWorks 360, zawierający dodatkowe usługi w chmurze dla inżynierów lądowych, ma nowy interfejs użytkownika i zdolność do obsługiwania większej ilości formatów danych. Program ma również nową aplikację Bridge Design for InfraWorks 360 oraz ulepszenia dla Roadway Design for InfraWorks 360. Ponadto pakiety Autodesk zintegrowane są z usługą Autodesk 360 Rendering z możliwością tworzenia renderingów wysokiej rozdzielczości.

Autodesk Building Design Suite – wersja 2015
Pakiet dostępny w wersjach Standard, Premium i Ultimate. W oprogramowaniu wprowadzono: lepszą integrację z BIM 360 oraz edycję chmur punktów, a także usprawnienia dotyczące funkcjonalności dla Autodesk Revit, między innymi styl wizualizacyjny, jakim jest szkic odręczny (sketchy lines). Nowości w Autodesk Revit pozwalają na sporządzanie bardziej precyzyjnej dokumentacji 3D oraz tworzenie i zarządzanie zmianami przy pomocy ulepszonych narzędzi zarządzania i kontroli. W pakiecie udoskonalony został również edytor rodzin, wprowadzono możliwość umieszczania plików w zestawieniach i rozszerzono funkcjonalność linii ukrytych. 

Autodesk Infrastructure Design Suite – wersja 2015
Pakiet wprowadzający usprawnienia programu AutoCAD Civil 3D, takie jak: większe możliwości w modelowaniu korytarzy, ulepszony interfejs użytkownika, efektywniejsze tworzenie układów profili, łatwiejsze sposoby realizacji nietypowych podzespołów oraz lepsze kreślenie prac wykonawczych. Ponadto udoskonalona została funkcjonalność lokalizacji geograficznej, zawierająca możliwość wymiany danych w plikach DWG i DGN, a także osadzenia map do kreślenia i przeglądania w trybie offline.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej