AutoCAD - linia 2007

2007-05-25 11:36

Najnowsza wersja programu jest połączeniem intuicyjnych w użyciu, a zarazem rozbudowanych narzędzi do projektowania i wizualizacji. Użytkownikom biegłym w projektowaniu dwuwymiarowym ułatwiają one przejście do projektowania trójwymiarowego.

AutoCAD 2007 daje użytkownikom swobodę pracy w zintegrowanym środowisku do realizacji zarówno projektów koncepcyjnych, jak i szczegółowej dokumentacji technicznej - przy zachowaniu pełnej możliwości tworzenia, zarządzania i wymiany informacji. Funkcjonalność projektowania koncepcyjnego upraszcza i przyspiesza proces analizy i wyboru spośród różnych wariantów, a informacje raz wprowadzone można ponownie wykorzystać na etapie koncepcyjnym - do tworzenia rysunków szczegółowej dokumentacji projektowej. Program jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów, którzy na etapie koncepcyjnym pracują na szkicach odręcznych bądź używają innych narzędzi programowych, ponieważ przyspiesza proces projektowania i pozwala na sprawniejsze tworzenie prezentacji.
Nowa platforma AutoCAD 2007 jest tak rozbudowana, że nadaje się do złożonych projektów. Jednak jej obsługa jest na tyle prosta, że nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z jej obsługą.

Platforma jest wyposażona w oferujący wiele możliwości, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze interfejs, który pozwala na szybkie i proste tworzenie oraz modyfikowanie kształtów. Szereg nowych funkcji umożliwia klientom z różnorodnych branż pełną analizę przygotowywanych projektów na wczesnych etapach prac. Dzięki temu proces uwzględniania poprawek jest szybszy, co z kolei zwiększa zakres eksploracji projektów. W ostatecznym kształcie oprogramowania uwzględniono uwagi ponad tysiąca użytkowników z całego świata, którzy testowali wersję "beta".
Również w rozwiązaniach branżowych Autodesk zostaną wykorzystane ulepszenia platformy AutoCAD; zostanie także zdecydowanie usprawnione środowisko modelowania trójwymiarowego. Dla klientów korzystających z wielu narzędzi projektowych Autodesk - takich jak oprogramowanie AutoCAD, Autodesk Revit czy Autodesk Inventor - znacząco ulepszono wymienność danych i współpracę tych narzędzi. Dzięki zestandaryzowaniu rozwiązań stosowanych w różnych liniach produktów, klienci mogą skorzystać z aplikacji branżowych, aby przenieść środowisko 3D na kolejny poziom poprzez dodanie inteligencji do danych. Zyskali także możliwość sprzęgania ze sobą elementów projektu.

 

 

AutoCAD LT 2007

Autodesk - autor najpopularniejszego narzędzia kreślarskiego na świecie - wprowadził na rynek także oprogramowanie AutoCAD LT 2007. W tej edycji zwiększono wydajność rutynowych prac kreślarskich. Do oprogramowania dodano także narzędzia do dynamicznego tworzenia bloków i zarządzania warstwami. Produkt ma także funkcjonalność tworzenia DWF, która zapewnia szerszy i bezpieczny dostęp do danych oraz obsługę plików w rdzennym formacie DWG.

Dostępność

AutoCAD 2007 i AutoCAD LT 2007 będą dostępne w języku angielskim, niemieckim i japońskim od 23 marca 2006 roku. Kolejne wersje językowe będą wprowadzane sukcesywnie.

Nowe portfolio rozwiązań Autodesk dla wielu rynków

Kompleksowa oferta firmy - obejmująca najnowocześniejsze na rynku produkty do modelowania trójwymiarowego, tworzenia dokumentacji technicznej i projektowania koncepcyjnego oraz współpracy - umożliwia klientom wykorzystanie informacji projektowej w całym przedsiębiorstwie oraz w firmach współpracujących.

Branża przemysłowa:
Autodesk oferuje najlepsze w swojej klasie oprogramowanie dla projektantów maszyn przemysłowych, sprzętu budowlanego i dla elektrowni, a także dla firm motoryzacyjnych i producentów dóbr konsumpcyjnych. Rozwiązania zastosowane w programie pozwalają przedsiębiorcom działającym globalnie projektować produkty bardziej nowatorskie i o wyższej jakości. Najnowsze wersje rozwiązań Autodesk dla branży przemysłowej przyspieszają i upraszczają projektowanie w procesie produkcyjnym.

Wśród nowych produktów znajdują się:

 • Autodesk Inventor 11 - najlepiej sprzedające się na świecie oprogramowanie do projektowania 3D w przemyśle; jest to także najlepszy wybór dla użytkowników AutoCAD, którzy chcą przejść z 2D do 3D. Jest dostępny jako element Autodesk Inventor Series i Autodesk Inventor Professional.
 • AutoCAD Mechanical 2007 - najszybciej rosnąca aplikacja do kreślenia dwuwymiarowego, skierowana do branży mechanicznej.
 • AutoCAD Electrical 2007 - narzędzie dla projektantów instalacji elektrycznych.
 • Autodesk Vault - najlepsze w swojej klasie rozwiązanie do zarządzania danymi
 • Autodesk Productstream 5 - automatyzuje procesy zarządzania wersjami, poprzez zarządzanie zmianami inżynierskimi i zestawieniami materiałowymi.
 • Autodesk Streamline 7 - ułatwia współpracę w rozproszonych zespołach projektowych.
 • Autodesk Intent - aplikacja "engineer-to-order", umożliwiająca projektowanie w czasie rzeczywistym.


Branża infrastrukturalna:

Autodesk wciąż zmienia sposób wykorzystania i zarządzania informacją przestrzenną, dostarczając kompletne, zintegrowane rozwiązania dla inżynierów lądowych i geodetów. W ostatnim raporcie IDC Autodesk zyskał miano najbardziej dynamicznej na świecie firmy zajmującej się zarządzaniem informacją przestrzenną. Wśród nowych produktów dla tej branży znajdują się:

 • Autodesk Map 3D - wiodąca platforma do tworzenia i edytowania danych przestrzennych;
 • Autodesk Civil 3D - przechowuje relacje pomiędzy inteligentnymi obiektami używając sprawdzonego w branży dynamicznego modelu inżynieryjnego;
 • Autodesk Raster Design 2007 - edytuje i wektoryzuje zeskanowane rysunki bez potrzeby kosztownego ponownego rysowania.

 

Branża architektoniczna i budowlana:

Firma stworzyła koncepcję modelowania informacji architektonicznych (BIM) i proponuje rozwiązania BIM na platformie Revit, która obejmuje całą branżę projektowania architektonicznego. BIM rewolucjonizuje współpracę między architektami, inżynierami i projektantami. Także klienci z branży budowlanej mogą dostrzec przewagę tego rozwiązania nad innymi; Autodesk wprowadził nowe pakiety ("Series"), które wiążą AutoCAD 2007 z rozwiązaniami opartymi na Revit. To z kolei otwiera drogę do koncepcji modelowania informacji o budynku (BIM).

Wśród nowych produktów dla tej branży znajdują się:

 • Autodesk Revit Building 9 - zaprojektowany specjalnie dla BIM, pozwala architektom i projektantom pracować na projekcie budynku jako całości, a nie w perspektywie oddzielnych planów pięter, sekcji i elewacji;
 • Autodesk Revit Structure 3 - oprogramowanie BIM dla inżynierów konstruktorów;
 • Autodesk Building Systems 2007 - lepszy i szybszy AutoCAD dla inżynierów mechaników/elektryków, inżynierów instalacji sanitarnych (MEP) oraz kreślarzy;
 • Autodesk Architectural Desktop 2007 - rozwiązanie dla architektów zwiększające wydajność pracy na platfomie AutoCAD;
 • Autodesk VIZ 2007 - rozwiązanie do modelowania 3D, renderingu i animacji trójwymiarowej dla specjalistów od wizualizacji projektów;
 • Autodesk AutoCAD Revit Series - Building 9 - łączy AutoCAD 2007 i Autodesk Revit Building 9;
 • Autodesk AutoCAD Revit Series - Structure 3 - łączy AutoCAD i Autodesk Revit Structure 3;
 • Autodesk AutoCAD Revit Series - Systems Plus - łączy Autodesk Building Systems 2007 i Autodesk Revit Systems.

Oprogramowanie AutoCAD 2007 jest najlepszą platformą dla profesjonalistów wszystkich branż i osób, które zajmują się projektowaniem koncepcyjnym. Ułatwia również przejście do projektowania trójwymiarowego. AutoCAD 2007 jest zaawansowanym rozwiązaniem do tworzenia złożonych projektów, a jednocześnie narzędziem dostępnym dla początkujących.

 

Partnerzy wspierają nowe portfolio produktów

Członkowie Autodesk's Developer Network (ADN) wprowadzają już na rynek aplikacje kompatybilne z linią produktową Autodesk 2007. Autodesk stworzył AND, aby dostarczyć komercyjnym i indywidualnym twórcom oprogramowania zasoby niezbędne do opracowania wyspecjalizowanych aplikacji komputerowych, które sprostają wymaganiom klientów z wielu branż.

Różnorodne opcje

Kupując i wdrażając oprogramowanie Autodesk, klienci mają do wyboru różne opcje. Autodesk Subscription jest alternatywą dla tradycyjnej aktualizacji programów i daje dodatkowe korzyści. Za opłatę roczną subskrybenci otrzymują najnowszą wersję licencjowanego oprogramowania Autodesk, wsparcie on-line bezpośrednio z Autodesk, szkolenia prowadzone w dogodnym tempie oraz szeroką gamę innych korzyści technologicznych i biznesowych.
Klientom, którzy chcą osiągnąć jak największą wartość swojej inwestycji w technologię Autodesk Autodesk Consulting oferuje zintegrowany system doradztwa i szkoleń. Ponadto tradycyjne szkolenia odbywają w 1200 autoryzowanych centrach szkoleniowych w 75 krajach na całym świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej