Architekci będą mieli łatwiej! Nowoczesny program do projektowania CAD już dostępny

2017-11-16 12:32
program dla architektów
Autor: brak danych

CADKON+ Architecture to program do projektowania opracowany z myślą o tych architektach i kontruktorach, którzy cenią sobie  przede wszystkim automatyzację tworzenia dokumentacji. Oprogramowanie umożliwia szybkie tworzenie takich obiektów konstrukcyjnych jak: schody, drzwi, okna, stropy i ławy fundamentowe. Dostępne jest w polskiej wersji.

Biblioteki w CADKON+ Architecture

Program do projektowania CADKON+ Architecture zawiera biblioteki parametryzowanych obiektów typu stolarka okienna i drzwiowa, bibliotekę typowych rozwiązań nadproży, bibliotekę więźb dachowych oraz wiele bibliotek z obiektami wyposażenia budynku czy elementami małej architektury. Biblioteki można uzupełniać o własne rozwiązania.

program do projektowania CADKON+ Architecture 2018
Autor: Graitec CADKON+ Architecture to narzędzie dla każdego biura projektowego zajmującego się dokumentacją inżynierską. Wyróżnia go: intuicyjność, utrzymanie i przestrzeganie standardów projektowych, wsparcie dla elementów budowlanych. Znajduje praktyczne zastosowanie w całym procesie projektowania

Niestandardowe tabele

Nowe tabele elementów zestawieniowych funkcji otoczek to kolejna nowość tego programu dla architektów i projektantów. Daje możliwość wprowadzenia niestandardowych tabel generowanych automatycznie dla produktów użytych w programie. Tabele mogą być standaryzowane i edytowane w taki sposób zgodnie z wymaganiami użytkownika. Korzystnym rozwiązaniem dla tej funkcji jest automatyczna aktualizacja zmiany wystąpienia elementu oraz kontrola nad starszymi wersjami, które przekreślane są w przypadku niezaktualizowania rysunku.

Program do projektowania oferuje również narzędzia do tworzenia automatycznych opisów obiektów, przekrojów oraz kładów. Wszystkie powtarzające się elementy można błyskawicznie zestawiać na rysunkach. W praktyce narzędzia zestawień można używać również do wszystkich obiektów typu blok.

oprogramowanie CADKON+ Architecture 2018
Autor: Graitec Otoczka dla okien/drzwi

Konstrukcja podłogi

W najnowszej wersji oprogramowania zmodernizowano emisję schematów kreskowania przekrojów podłogi oraz połączono je z opisem danego pomieszczenia. Zmianie uległy też funkcjonalności w schematach konstrukcji podłogi. Najważniejsze z nich to: przegląd historii zastosowanych w projekcie, szybka edycja schematów poprzez edycje opisu pomieszczenia, nowa opcja ustawienia parametrów śledzenia warstwy, oznaczanie opisów pomieszczenia za pomocą otoczek.

Schemat konstrukcji podłogi
Autor: Graitec Schemat konstrukcji podłogi

Dokumentacja architektoniczna i konstrukcyjna

Oprogramowanie CADKON+ Architecture pozwala na szybkie tworzenie dokumentacji architektonicznej i konstrukcyjnej. Jedną z ciekawszych technologii zastosowanych w programie jest możliwość modyfikacji złożonych obiektów, wprowadzanych do projektu (takich jak np. stolarka okienna czy drzwiowa), zarówno w sposób parametryczny (np. zmiana szerokości, wysokości czy wręcz rodzaju zastosowanego okna), jak również poprzez podstawowe funkcje CAD, pozwalające na modyfikacje poszczególnych jego linii składowych.

FlexLM - nowe zarządzanie licencjami

Zaletami nowego zarządzania licencjami, zamiast wcześniejszego SoftLock, są: przede wszystkim szybka dostępność licencji, aktywacja online przy użyciu numeru licencji i identyfikatora aktywacji, a także łatwy transfer licencji między komputerami bez podstawowej identyfikacji nowego komputera. Podczas ponownej instalacji komputera licencja jest najpierw zwracana przez program do zarzadzania licencją, a następnie ponownie aktywowana.

Programy rodziny CADKON to profesjonalne narzędzia CAD do projektowania i tworzenia dokumentacji rysunkowej. Znacznie przyspieszają proces tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej i architektonicznej.

Szkolenia online z CADKON+ Architecture

Wszystkich zainteresowanych programem zapraszamy na bezpłatne, tematyczne webinaria przybliżające pracę w środowisku CADKON+ Architecture. Na szkolenie w wybranym terminie wystarzy się zarejestrować. Terminy najbliższych szkoleń i rejestracja dostępne na stronie >>

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej