Architekci będą mieli łatwiej! Nowoczesny program do projektowania CAD już dostępny

2017-11-16 12:32
program dla architektów
Autor: brak danych

CADKON+ Architecture to program do projektowania opracowany z myślą o tych architektach i kontruktorach, którzy cenią sobie  przede wszystkim automatyzację tworzenia dokumentacji. Oprogramowanie umożliwia szybkie tworzenie takich obiektów konstrukcyjnych jak: schody, drzwi, okna, stropy i ławy fundamentowe. Dostępne jest w polskiej wersji.

Biblioteki w CADKON+ Architecture

Program do projektowania CADKON+ Architecture zawiera biblioteki parametryzowanych obiektów typu stolarka okienna i drzwiowa, bibliotekę typowych rozwiązań nadproży, bibliotekę więźb dachowych oraz wiele bibliotek z obiektami wyposażenia budynku czy elementami małej architektury. Biblioteki można uzupełniać o własne rozwiązania.

program do projektowania CADKON+ Architecture 2018
Autor: Graitec CADKON+ Architecture to narzędzie dla każdego biura projektowego zajmującego się dokumentacją inżynierską. Wyróżnia go: intuicyjność, utrzymanie i przestrzeganie standardów projektowych, wsparcie dla elementów budowlanych. Znajduje praktyczne zastosowanie w całym procesie projektowania

Niestandardowe tabele

Nowe tabele elementów zestawieniowych funkcji otoczek to kolejna nowość tego programu dla architektów i projektantów. Daje możliwość wprowadzenia niestandardowych tabel generowanych automatycznie dla produktów użytych w programie. Tabele mogą być standaryzowane i edytowane w taki sposób zgodnie z wymaganiami użytkownika. Korzystnym rozwiązaniem dla tej funkcji jest automatyczna aktualizacja zmiany wystąpienia elementu oraz kontrola nad starszymi wersjami, które przekreślane są w przypadku niezaktualizowania rysunku.

Program do projektowania oferuje również narzędzia do tworzenia automatycznych opisów obiektów, przekrojów oraz kładów. Wszystkie powtarzające się elementy można błyskawicznie zestawiać na rysunkach. W praktyce narzędzia zestawień można używać również do wszystkich obiektów typu blok.

oprogramowanie CADKON+ Architecture 2018
Autor: Graitec Otoczka dla okien/drzwi

Konstrukcja podłogi

W najnowszej wersji oprogramowania zmodernizowano emisję schematów kreskowania przekrojów podłogi oraz połączono je z opisem danego pomieszczenia. Zmianie uległy też funkcjonalności w schematach konstrukcji podłogi. Najważniejsze z nich to: przegląd historii zastosowanych w projekcie, szybka edycja schematów poprzez edycje opisu pomieszczenia, nowa opcja ustawienia parametrów śledzenia warstwy, oznaczanie opisów pomieszczenia za pomocą otoczek.

Schemat konstrukcji podłogi
Autor: Graitec Schemat konstrukcji podłogi

Dokumentacja architektoniczna i konstrukcyjna

Oprogramowanie CADKON+ Architecture pozwala na szybkie tworzenie dokumentacji architektonicznej i konstrukcyjnej. Jedną z ciekawszych technologii zastosowanych w programie jest możliwość modyfikacji złożonych obiektów, wprowadzanych do projektu (takich jak np. stolarka okienna czy drzwiowa), zarówno w sposób parametryczny (np. zmiana szerokości, wysokości czy wręcz rodzaju zastosowanego okna), jak również poprzez podstawowe funkcje CAD, pozwalające na modyfikacje poszczególnych jego linii składowych.

FlexLM - nowe zarządzanie licencjami

Zaletami nowego zarządzania licencjami, zamiast wcześniejszego SoftLock, są: przede wszystkim szybka dostępność licencji, aktywacja online przy użyciu numeru licencji i identyfikatora aktywacji, a także łatwy transfer licencji między komputerami bez podstawowej identyfikacji nowego komputera. Podczas ponownej instalacji komputera licencja jest najpierw zwracana przez program do zarzadzania licencją, a następnie ponownie aktywowana.

Programy rodziny CADKON to profesjonalne narzędzia CAD do projektowania i tworzenia dokumentacji rysunkowej. Znacznie przyspieszają proces tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej i architektonicznej.

Szkolenia online z CADKON+ Architecture

Wszystkich zainteresowanych programem zapraszamy na bezpłatne, tematyczne webinaria przybliżające pracę w środowisku CADKON+ Architecture. Na szkolenie w wybranym terminie wystarzy się zarejestrować. Terminy najbliższych szkoleń i rejestracja dostępne na stronie >>

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej