Aplikacja PLT (Płyty) i SCN (Tarcze) – zintegrowana praca CAD i MES

2013-11-12 13:21
Aplikacja PLT i SCN
Autor: KGE sp. z o.o.

Aplikacje Frilo PLT i SCN to praktyczne narzędzie dla inżynierów. Służą do zaawansowanych obliczeń konstrukcji płytowych oraz analizy ścian i tarcz. Aplikacje pozwalają na szybkie wykonanie złożonego modelu obliczeniowego poprzez wprowadzenie dowolnego konturu o prostych lub zakrzywionych krawędziach oraz modyfikację schematu za pomocą obiektów.

Najszybszą metodą wprowadzania modelu do modułów PLT+SCN jest import danych geometrycznych z oprogramowania Allplan. Dane w formacie DXF mogą zostać tutaj wykorzystane jako folie pomocnicze – podkłady. Istnieje także możliwość dowolnego definiowania warunków podparcia oraz automatycznego obliczania sztywności podporowych.
Dwutorowa współpraca Frilo-Allplan to także eksport danych dotyczących zbrojenia za pomocą otwartego formatu ASF. Dzięki czemu użytkownik ma okazję wykonać wizualizację wyników obliczeń w systemie CAD
Moduł PLT pozwala dodatkowo na przekazywanie danych do programu DLT-belka oraz B6-przebicie. Ponadto sprawny jest generator siatki MES z możliwością ustawienia elementów prostokątnych, prostokątnych z elementem przejściowym trójkątnym lub tylko elementów trójkątnych.
Obliczenia w modułach PLT+SCN są przeprowadzane na podstawie automatycznie generowanej siatki MES – wystarczy, że użytkownik poda minimalną i średnią długość krawędzi elementu.

W aplikacji PLT+SCN istnieje możliwość projektowania wg szeregu norm:
-    DIN EN 1992
-    ÖNORM EN 1992
-    EC2 / UNI EN 1992 / NTC
-    BS EN 1992
-    PN EN 1992
Użytkownicy mają również do dyspozycji funkcję automatycznej superpozycji wg zadanej normy, która pozwala m.in. na: wyłączanie poszczególnych przypadków obciążeń, przypisanie przypadku do kategorii użytkowania – wyznaczenie kombinacji obliczeniowej z oddziaływaniem wiodącym, a także możliwość definicji wzajemnie wykluczających się przypadków obciążeń. Opcje te umożliwiają przeprowadzenie dokładnej analizy stworzonego modelu.

PLT i SCN to moduły umożliwiające zaawansowane obliczenia płyt i tarcz w oparciu o metody elementów skończonych. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna, co przekłada się na czas oraz swobodę pracy projektantów konstrukcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej