Aplikacja B10 - belka podcięta w konstrukcjach żelbetowych

2013-10-29 9:50
Program komputerowy
Autor: KGE sp. z o.o.

Aplikacja B10 to szybkie i dokładne narzędzie dla konstruktorów. Służy do analizy wspornika belki wraz z wyliczeniem potrzebnego zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych. Oprogramowanie oferuje firma Frilo.

W konstrukcjach żelbetowych stosuje się często podcięcia belki w strefie podporowej. Oprogramowanie B10 pozwala m.in. na pokazanie trajektorii momentów w belce, zwymiarowanie potrzebnego zbrojenia czy uzyskanie prostych rysunków. Obliczenia przeprowadzane są w oparciu o mieszany schemat kratownicowy, zawierający wieszaki oraz pręty odgięte. Analiza wykonywana jest „w czasie rzeczywistym". Każda zmiana danych powoduje natychmiastowe uruchomienie obliczeń i wyświetlenie nowych wyników.
W programie dostępne są także normy projektowe, m.in.:

  • DIN EN 1992
  • ÖNORM EN 1992
  • PN EN 1992
  • BS EN 1992
  • EN 1992
  • NTC EN 1992

Oprogramowanie ma prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs. Łatwo wprowadza się dane.
Istnieje również możliwość przekazania wyników z modułu DLT do B10 za pomocą interfejsu „Przeniesienie obciążeń”, dzięki czemu obie aplikacje dobrze się uzupełniają.
Aplikacja umożliwia bezpośrednie drukowanie wyników lub przesłanie ich do programu MS Word w celu dalszej edycji. W B10 istnieje również opcja zapisu grafiki w formacie DXF lub EMF.

Program komputerowy
Autor: KGE sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej