Aplikacja B10 - belka podcięta w konstrukcjach żelbetowych

2013-10-29 9:50
Program komputerowy
Autor: KGE sp. z o.o.

Aplikacja B10 to szybkie i dokładne narzędzie dla konstruktorów. Służy do analizy wspornika belki wraz z wyliczeniem potrzebnego zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych. Oprogramowanie oferuje firma Frilo.

W konstrukcjach żelbetowych stosuje się często podcięcia belki w strefie podporowej. Oprogramowanie B10 pozwala m.in. na pokazanie trajektorii momentów w belce, zwymiarowanie potrzebnego zbrojenia czy uzyskanie prostych rysunków. Obliczenia przeprowadzane są w oparciu o mieszany schemat kratownicowy, zawierający wieszaki oraz pręty odgięte. Analiza wykonywana jest „w czasie rzeczywistym". Każda zmiana danych powoduje natychmiastowe uruchomienie obliczeń i wyświetlenie nowych wyników.
W programie dostępne są także normy projektowe, m.in.:

  • DIN EN 1992
  • ÖNORM EN 1992
  • PN EN 1992
  • BS EN 1992
  • EN 1992
  • NTC EN 1992

Oprogramowanie ma prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs. Łatwo wprowadza się dane.
Istnieje również możliwość przekazania wyników z modułu DLT do B10 za pomocą interfejsu „Przeniesienie obciążeń”, dzięki czemu obie aplikacje dobrze się uzupełniają.
Aplikacja umożliwia bezpośrednie drukowanie wyników lub przesłanie ich do programu MS Word w celu dalszej edycji. W B10 istnieje również opcja zapisu grafiki w formacie DXF lub EMF.

Program komputerowy
Autor: KGE sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej