3D w formacie DWF

2008-11-06 8:37

Autodesk Inc. (Nasdaq: ADSK) uaktualnił format DWF (Design Web Format) program służący do współdzielenia kompleksowych projektów oraz informacji inżynierskich i map. Kolejna wersja DWF oferuje współdzielenie modeli trójwymiarowych. Dotychczas możliwe było udostępnianie szczegółowych danych dwuwymiarowych i obiektowych.

Funkcja jest dostępna w kolejnej edycji bezpłatnej przeglądarki Autodesk DWF Viewer 5, (która jest na rynku od połowy lipca 2004, łącznie z najnowszą wersją oprogramowania do projektowania dla branży mechanicznej - Autodesk Inventor 9). Z programu korzysta już ponad trzy miliony użytkowników na świecie. Aplikacja umożliwia producentom, architektom i inżynierom ograniczanie kosztów poprzez poprawę wydajności procesów tworzenia, zarządzania i dzielenia danych projektowych.
Przeglądarka pozwala elektronicznie nawigować, oglądać i drukować zarówno dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe dane projektowe. DWF Viewer jest kompatybilny ze wszystkimi narzędziami Autodesk do projektowania. Pliki z programów innych producentów mogą być zapisywane w formacie DWF za pomocą DWF Writer. Po wzbogaceniu możliwości programu o podgląd 3D, aplikacja w pełni oddaje dokładność modeli utworzonych w programie Autodesk Inventor, zarówno podczas przeglądania, jak i wydruku. Zajmuje też znacznie mniej miejsca na dysku - jego objętość to często 1/25 wielkości oryginalnego pliku, zapisanego w programie Inventor. Pliki DWF (dzięki niewielkiej objętości) można przesyłać szybciej niż inne formaty, w tym PDF, co umożliwia projektantom łatwe, szybkie i bezpieczne udostępnianie swojej pracy innym.
Program jest dostępny jako samodzielna aplikacja oraz jako kontrolka ActiveX, zaszyta w Microsoft Internet Explorer i udostępniająca prosty interfejs. Program pozwala przeglądać i drukować dane projektowe. Kontrolka ActiveX Autodesk DWF Viewer umożliwia dołączanie plików DWF do innych aplikacji pakietu Microsoft Office. Autodesk DWF Viewer wymaga komputera wyposażonego w procesor klasy Intel Pentium 200MHz lub szybszego, 32 MB pamięci RAM oraz systemu operacyjnego Microsoft - Windows: XP (Home i Professional), 2000, 98 lub NT.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej