Zewnętrzna roleta okienna ARZ Fakro kolejnym certyfikowanym produktem systemu bezprzewodowej obsługi Z-Wave

2012-12-07 11:18
Roleta zewnętrza FAKRO w systemie Z-WAVE
Autor: Fakro Automatyczna roleta ARZ firmy FAKRO

Roleta zewnętrzna ARZ to kolejny certyfikowany produkt systemu Z-Wave, idealny do domów pasywnych. Roleta zewnętrzna do okna dachowego zmniejsza rachunki za energię i przyczynia się do bardziej ekonomicznego użytkowania budynków. Jest to kolejny produkt Fakro, który dołączył do ogromnej "rodziny" wyrobów budowlanych zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Produkowana przez FAKRO automatyczna zewnętrzna roleta okienna ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy, który dołączył do znanego na całym świecie bezprzewodowego systemu Z-Wave, umożliwiającego połączenie w jedną sieć sprzętów, takich jak: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, urządzenia klimatyzacyjne, okna i rolety. Skomunikowane ze sobą urządzenia można zdalnie obsługiwać za pomocą jednego pilota.

Roleta do okna dachowego ARZ Z-Wave, zainstalowana na zewnątrz, jest nie tylko doskonałą ochroną poddasza przed upałem, ale także zapobiega przed wychłodzeniem szyby w okresie zimowym – podkreślał Mark Walters, Prezes Z-Wave Alliance.
Zastosowanie rolety okiennej ARZ zmniejsza rachunki za energię i przyczynia się do bardziej ekonomicznego użytkowania budynków. To idealny produkt dla budownictwa pasywnego.

Automatyczna roleta okienna ARZ wśród 700 produktów

Roleta ARZ stała się siedemsetnym certyfikowanym produktem systemu Z-Wave. W ten sposób kolejny już produkt FAKRO dołączył do ogromnej „rodziny” produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Nagroda dla FAKRO

Przyznanie roletom do okien dachowych ARZ certyfikatu systemu Z-Wave, stało się okazją do uhonorowania FAKRO specjalnym wyróżnieniem podczas kongresu Z-Wave Alliance, międzynarodowej organizacji branżowej zrzeszającej ponad dwustu producentów wykorzystujących w swojej ofercie tę bezprzewodową technologię. Doroczne spotkanie delegatów, wśród których FAKRO ma status głównego członka stowarzyszenia, odbyło się w Stanach Zjednoczonych, w Edison koło Nowego Jorku. Nagrodę w imieniu FAKRO odebrał Michał Hajduga menadżer z sekcji automatyki. Innowacyjny produkt sądeckiego przedsiębiorstwa rekomendował uczestnikom kongresu sam prezes Z-Wave Alliance Mark Walters.

Bezprzewodowa komunikacja urządzeń domowych podbija Europę 

Kongres Z-Wave Alliance przyciągnął do amerykańskiego Edison producentów urządzeń elektrycznych domowego użytku zintegrowanych z systemem Z-Wave z takich krajów jak: Singapur, Brazylia, Honkong, Dania, Polska, USA, Chiny i Australia. Możliwości systemu Z-Wave prezentowała w specjalnym laboratorium  firma Sigma Design – właściciel systemu Z-Wave. Uczestnicy obrad dyskutowali także na temat strategii marketingowej systemu Z-Wave na terenie Europy, gdzie bezprzewodowe połączenie systemu stosowanego do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych wciąż jeszcze nie jest tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie lata pokazują jednak, że Europejczycy stają się coraz bardziej otwarci na stosowanie w swoich mieszkaniach zintegrowanego systemu do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej