Zawiasy do drzwi wejściowych

2009-11-06 8:20
Do drzwi wejsciowych
Autor: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.

Zawiasy do drzwi wejściowych firmy Roto utrzymane są w nowoczesnej stylistyce i lekko zaoblonych kształtach. Okucia do drzwi polecane są do drzwi aluminiowych o dużej częstotliwości otwierania.

Zawiasy do drzwi BKV 80 ATB to zawiasy dwuczęściowe o wysokości 80 mm przeznaczone do drzwi aluminiowych o masie do 120 kg, natomiast BKV 120 ATB – zawiasy drzwiowe trzyczęściowe, o wysokości 120 mm – do skrzydeł drzwi wejściowych o masie160 kg. 
Konstrukcja modułowa okuć drzwiowych pozwala na łatwe łączenie zawiasu i wyposażenia.

W zależności od zastosowania (i w konsekwencji częstotliwości otwierania drzwi), możliwy jest różny montaż zawiasów:

  • za pomocą płytek mocujących,
  • poprzez tulejki gwintowane – do systemów z izolacją cieplną oraz do montażu bezpośrednio na aluminiowej osłonie w systemach drewniano-aluminiowych,
  • z trzpieniem nośnym – rozwiązanie opcjonalne, zalecane do drzwi o dużej częstotliwości otwierania.

Do zawiasów montowanych od zewnątrz dostępny jest dodatkowy wkręt zabezpieczający przed wykręceniem.

Zawiasy drzwiowe firmy Roto dostarczane są w postaci zmontowanych modułów jako lewe lub prawe, co pozwala na szybki montaż i wyklucza błędy montażowe. Okucia te umożliwiają wygodną regulację przez jedną osobę na założonych drzwiach, w pełnym zakresie: w pionie, w poziomie oraz docisku.

Do drzwi wejściowych
Autor: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o Zawias do drzwi wejściowych z aluminium: dwuczęściowy, do skrzydeł o masie do 120 kg i trzyczęściowy, do 160 kg
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej