Zaczepy obwodowe Roto NT Komfort

2016-10-06 9:58
zaczep obwodowy Roto NT Komfort
Autor: Roto Ryglowanie okna z nowym zaczepem okiennym

W branży okuć okiennych pojawił się nowy rodzaj zaczepów obwodowych NT Komfort, które usprawniają obsługę okien. Zaczepy obwodowe zaprojektowała firma Roto.

Na czym polega zmiana w okuciach okiennych?

W zaczepach obwodowych Roto NT Komfort zastosowano dwa zabiegi - wydłużono ich krawędź i wprowadzono podcięcie od tyłu w miejscu „najazdu” rolki. Dzięki tym detalom rolki łatwiej i szybciej ryglują skrzydło okienne, a to z kolei warunkuje lżejszą i wygodniejszą obsługę okna. Również całkowicie zostało wyeliminowane ryzyko błędnego wsunięcia rolek między zaczepy a ościeżnicę, co zdarzało się przy poprzednich konstrukcjach okuć okiennych. Nie jest już możliwe odejście na stałe skrzydła od ościeżnicy i pojawienie się nieszczelności, zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi balkonowe.

Nowe zaczepy zostały tak skonstruowane, aby łatwiej można było zastąpić nimi standardowe elementy, zarówno na etapie produkcji okien, jak i podczas serwisowania starych okuć okiennych. Po wymianie rolka głębiej wchodzi w zaczep, klamkę okienną zawsze zwsze można bez problemu ustawić w dolnej pozycji pionowej.

okucie okienne Roto
Autor: Roto Zaczep okienny Roto NT Komfort usprawnia użytkowania okna
zaczep obwodowy do okna
Autor: Roto Zmieniony kształt zaczepu okiennego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej