Zaczepy obwodowe Roto NT Komfort

2016-10-06 9:58
zaczep obwodowy Roto NT Komfort
Autor: Roto Ryglowanie okna z nowym zaczepem okiennym

W branży okuć okiennych pojawił się nowy rodzaj zaczepów obwodowych NT Komfort, które usprawniają obsługę okien. Zaczepy obwodowe zaprojektowała firma Roto.

Na czym polega zmiana w okuciach okiennych?

W zaczepach obwodowych Roto NT Komfort zastosowano dwa zabiegi - wydłużono ich krawędź i wprowadzono podcięcie od tyłu w miejscu „najazdu” rolki. Dzięki tym detalom rolki łatwiej i szybciej ryglują skrzydło okienne, a to z kolei warunkuje lżejszą i wygodniejszą obsługę okna. Również całkowicie zostało wyeliminowane ryzyko błędnego wsunięcia rolek między zaczepy a ościeżnicę, co zdarzało się przy poprzednich konstrukcjach okuć okiennych. Nie jest już możliwe odejście na stałe skrzydła od ościeżnicy i pojawienie się nieszczelności, zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi balkonowe.

Nowe zaczepy zostały tak skonstruowane, aby łatwiej można było zastąpić nimi standardowe elementy, zarówno na etapie produkcji okien, jak i podczas serwisowania starych okuć okiennych. Po wymianie rolka głębiej wchodzi w zaczep, klamkę okienną zawsze zwsze można bez problemu ustawić w dolnej pozycji pionowej.

okucie okienne Roto
Autor: Roto Zaczep okienny Roto NT Komfort usprawnia użytkowania okna
zaczep obwodowy do okna
Autor: Roto Zmieniony kształt zaczepu okiennego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej