Vetrex Slide 82 - przesuwny system drzwi tarasowych

2015-01-21 12:58
system przesuwny do drzwi tarasowych
Autor: Vetrex System przesuwnych drzwi tarasowych Vetrex Slide 82

Przeznaczony do realizacji przesuwnych przeszkleń wielkogabarytowych system Vetrex Slide 82 spełnia wymagania w zakresie energooszczędności, estetyki oraz wygody użytkowania. Dzięki zastosowaniu szerokich profili i okuć nośności do 400 kg, możliwe jest projektowanie wielkogabarytowych przesuwnych drzwi tarasowych, przeszklonych energooszczędnymi pakietami szybowymi o współczynniku Ug = 0,5 W/m2·K.

System przesuwny Vetrex Slide 82 - budowa

Przesuwne drzwi tarasowe opierają się na 7-komorowej ramie szerokości 194 mm oraz 5-komorowym skrzydle szerokości 82 mm. Przeszklenie przesuwnych drzwi tarasowych to energooszczędne pakiety szybowe o Ug = 0,5 W/m²·K. System przesuwny wyposażono w okucia Siegenia-HS Portal nośności do 400 kg. Każda z ruchomych kwater porusza się na dwóch wózkach – skrzydła drzwi tarasowych przesuwają się lekko, bez użycia siły. Do przesuwnych drzwi tarasowych można dobrać pakiety szyb bezpiecznych, czy dźwiękoszczelnych. Konstrukcję, która w standardzie ma niski próg, ograniczający ryzyko potknięcia, można dodatkowo wyposażyć w okucie antywyważeniowe w klasie WK2 oraz kontaktrony Safe+, pozwalające na integrację przeszklenia z systemem alarmowym.

System przesuwny dostępny jest w 55 odcieniach. Do wyboru są też osłony aluminiowe na profile PVC - 200 kolorów z palety RAL classic.

Dane techniczne
Profile - VEKA, system Slide 82 (HST), kształtowniki z wysokoudarowego PVC.
Wzmocnienia -  skrzydła uzbrojone są w wielokrotnie gięte wzmocnienia ze stali ocynkowanej, ramy konstrukcji wyposażone w lekkie, aluminiowe wzmocnienia o specjalnym kształcie, z izolatorem termicznym z poliamidu, wypełnionym dodatkowo klinem izolacyjnym, dzięki którym okno jest lżejsze, a jednocześnie zachowuje wysokie parametry statyczne i termiczne (izolator eliminuje występowanie mostków cieplnych).
Szyby - 2-komorowe pakiety szybowe o budowie 4-18-4-18-4 i współczynniku Ug = 0,5 W/m²·K wg EN673, ciepła ramka międzyszybowa Master therm.
Okucia - SIEGENIA - HS Portal, 2 wózki pozwalające na przesuwanie skrzydła, kompletna zasuwnica z 2-punktowym ryglowaniem, umożliwiająca zamknięcie drzwi od strony wewnętrznej lub obustronnie, klamka HST do sterowania skrzydłami, niski próg wysokości 50 mm, który można całkowicie ukryć w warstwie posadzki.
Uszczelki EPDM

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej