Vetrex Slide 82 - przesuwny system drzwi tarasowych

2015-01-21 12:58
system przesuwny do drzwi tarasowych
Autor: Vetrex System przesuwnych drzwi tarasowych Vetrex Slide 82

Przeznaczony do realizacji przesuwnych przeszkleń wielkogabarytowych system Vetrex Slide 82 spełnia wymagania w zakresie energooszczędności, estetyki oraz wygody użytkowania. Dzięki zastosowaniu szerokich profili i okuć nośności do 400 kg, możliwe jest projektowanie wielkogabarytowych przesuwnych drzwi tarasowych, przeszklonych energooszczędnymi pakietami szybowymi o współczynniku Ug = 0,5 W/m2·K.

System przesuwny Vetrex Slide 82 - budowa

Przesuwne drzwi tarasowe opierają się na 7-komorowej ramie szerokości 194 mm oraz 5-komorowym skrzydle szerokości 82 mm. Przeszklenie przesuwnych drzwi tarasowych to energooszczędne pakiety szybowe o Ug = 0,5 W/m²·K. System przesuwny wyposażono w okucia Siegenia-HS Portal nośności do 400 kg. Każda z ruchomych kwater porusza się na dwóch wózkach – skrzydła drzwi tarasowych przesuwają się lekko, bez użycia siły. Do przesuwnych drzwi tarasowych można dobrać pakiety szyb bezpiecznych, czy dźwiękoszczelnych. Konstrukcję, która w standardzie ma niski próg, ograniczający ryzyko potknięcia, można dodatkowo wyposażyć w okucie antywyważeniowe w klasie WK2 oraz kontaktrony Safe+, pozwalające na integrację przeszklenia z systemem alarmowym.

System przesuwny dostępny jest w 55 odcieniach. Do wyboru są też osłony aluminiowe na profile PVC - 200 kolorów z palety RAL classic.

Dane techniczne
Profile - VEKA, system Slide 82 (HST), kształtowniki z wysokoudarowego PVC.
Wzmocnienia -  skrzydła uzbrojone są w wielokrotnie gięte wzmocnienia ze stali ocynkowanej, ramy konstrukcji wyposażone w lekkie, aluminiowe wzmocnienia o specjalnym kształcie, z izolatorem termicznym z poliamidu, wypełnionym dodatkowo klinem izolacyjnym, dzięki którym okno jest lżejsze, a jednocześnie zachowuje wysokie parametry statyczne i termiczne (izolator eliminuje występowanie mostków cieplnych).
Szyby - 2-komorowe pakiety szybowe o budowie 4-18-4-18-4 i współczynniku Ug = 0,5 W/m²·K wg EN673, ciepła ramka międzyszybowa Master therm.
Okucia - SIEGENIA - HS Portal, 2 wózki pozwalające na przesuwanie skrzydła, kompletna zasuwnica z 2-punktowym ryglowaniem, umożliwiająca zamknięcie drzwi od strony wewnętrznej lub obustronnie, klamka HST do sterowania skrzydłami, niski próg wysokości 50 mm, który można całkowicie ukryć w warstwie posadzki.
Uszczelki EPDM

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej