VELUX ACTIVE kompatybilny z Google Assistant, czyli sterowanie oknami za pomocą głosu

2019-12-03 13:43
system Velux Active
Autor: VELUX VELUX ACTIVE - system, który umożliwia m.in. za pomocą smartfona i prostej komendy głosowej zamknąć lub otworzyć okno dachowe

System sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. Oznacza to, że za pomocą smartfona i prostych poleceń głosowych można np. zamknąć czy otworzyć okno.

Nowa funkcjonalność VELUX ACTIVE

System VELUX ACTIVE do sterowania oknami dachowymi jest kompatybilny z Google Smart, Asystentem Google i aplikacją Google Home. VELUX ACTIVE łączy w sobie:

  • aplikację na smartfona,
  • wewnętrzny czujnik klimatu monitorujący jakość powietrza w pomieszczeniu,
  • przycisk „wyjście",
  • bramkę internetową do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi kontrolującą automatyczną obsługę okien dachowych i rolet.

Wprowadzenie funkcji wydawania poleceń głosowych z użyciem asystenta Google jest rozwiązaniem dla tych, którzy cenią wygodę w codziennym życiu. System może być też ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Przyda się także w domach, w których okna zainstalowane są wysoko.

Nowa funkcja jest również dostępna dla posiadaczy systemu VELUX ACITVE, którzy kupili go w latach 2018 i 2019. Jest to możliwe, ponieważ system po podłączeniu do Wi-Fi aktualizuje się samodzielnie. To oznacza też, że kupujący teraz system VELUX ACTIVE będą mogli skorzystać z rozwiązań wprowadzonych w przyszłości.

VELUX ACTIVE
Autor: VELUX Pakiet VELUX ACTIVE

VELUX ACTIVE monitoruje klimat wnętrza

System stale monitoruje temperaturę, wilgotność i stężenie CO2 w domu za pomocą czujników wewnętrznych. Na podstawie danych lokalnych stacji pogodowych oraz z własnych czujników, otwiera lub zamyka okna dachowe i rolety. Na podstawie lokalnych warunków pogodowych system wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie. Gdy w domu jest np. zbyt wilgotno automatycznie uchyla okna, by przewietrzyć pomieszczenie lub opuszcza rolety, gdy otrzyma informacje ze stacji pogodowej o zbliżającej się burzy. System pozwala także na tworzenie dowolnych programów, dopasowanych do stylu życia domowników, np. wietrzenie wnętrz o określonej godzinie czy odsłanianie rolet o poranku.

System VELUX ACTIVE współpracuje z roletami, markizami i oknami dachowymi VELUX INTEGRA® zasilanymi elektrycznie lub solarnie, które wyposażono w zewnętrzny czujnik deszczu. Okna dachowe VELUX z górnym otwieraniem można wyposażyć w sterowanie elektryczne, jeśli mamy doprowadzone zasilanie do okna. Jeśli nie, można zdecydować się na sterowanie solarne.

System jest intuicyjny w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

Jeśli zajdzie potrzeba natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, wystarczy przycisk „wyjście". Okna wówczas nie będą się otwierały, a wietrzyć się będzie przez klapy wentylacyjne.

Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej