VELUX ACTIVE kompatybilny z Google Assistant, czyli sterowanie oknami za pomocą głosu

2019-12-03 13:43
system Velux Active
Autor: VELUX VELUX ACTIVE - system, który umożliwia m.in. za pomocą smartfona i prostej komendy głosowej zamknąć lub otworzyć okno dachowe

System sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. Oznacza to, że za pomocą smartfona i prostych poleceń głosowych można np. zamknąć czy otworzyć okno.

Nowa funkcjonalność VELUX ACTIVE

System VELUX ACTIVE do sterowania oknami dachowymi jest kompatybilny z Google Smart, Asystentem Google i aplikacją Google Home. VELUX ACTIVE łączy w sobie:

  • aplikację na smartfona,
  • wewnętrzny czujnik klimatu monitorujący jakość powietrza w pomieszczeniu,
  • przycisk „wyjście",
  • bramkę internetową do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi kontrolującą automatyczną obsługę okien dachowych i rolet.

Wprowadzenie funkcji wydawania poleceń głosowych z użyciem asystenta Google jest rozwiązaniem dla tych, którzy cenią wygodę w codziennym życiu. System może być też ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Przyda się także w domach, w których okna zainstalowane są wysoko.

Nowa funkcja jest również dostępna dla posiadaczy systemu VELUX ACITVE, którzy kupili go w latach 2018 i 2019. Jest to możliwe, ponieważ system po podłączeniu do Wi-Fi aktualizuje się samodzielnie. To oznacza też, że kupujący teraz system VELUX ACTIVE będą mogli skorzystać z rozwiązań wprowadzonych w przyszłości.

VELUX ACTIVE
Autor: VELUX Pakiet VELUX ACTIVE

VELUX ACTIVE monitoruje klimat wnętrza

System stale monitoruje temperaturę, wilgotność i stężenie CO2 w domu za pomocą czujników wewnętrznych. Na podstawie danych lokalnych stacji pogodowych oraz z własnych czujników, otwiera lub zamyka okna dachowe i rolety. Na podstawie lokalnych warunków pogodowych system wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie. Gdy w domu jest np. zbyt wilgotno automatycznie uchyla okna, by przewietrzyć pomieszczenie lub opuszcza rolety, gdy otrzyma informacje ze stacji pogodowej o zbliżającej się burzy. System pozwala także na tworzenie dowolnych programów, dopasowanych do stylu życia domowników, np. wietrzenie wnętrz o określonej godzinie czy odsłanianie rolet o poranku.

System VELUX ACTIVE współpracuje z roletami, markizami i oknami dachowymi VELUX INTEGRA® zasilanymi elektrycznie lub solarnie, które wyposażono w zewnętrzny czujnik deszczu. Okna dachowe VELUX z górnym otwieraniem można wyposażyć w sterowanie elektryczne, jeśli mamy doprowadzone zasilanie do okna. Jeśli nie, można zdecydować się na sterowanie solarne.

System jest intuicyjny w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

Jeśli zajdzie potrzeba natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, wystarczy przycisk „wyjście". Okna wówczas nie będą się otwierały, a wietrzyć się będzie przez klapy wentylacyjne.

Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej