Czujnik aktywnej podczerwieni

2007-05-24 13:19

Japońska firma HOTRON oferuje na rynku polskim czujnik aktywnej podczerwieni do drzwi automatycznych, uczący się ruchu drzwi. Jednocześnie czujnik podczerwieni reaguje na osoby stojące w świetle drzwi.

Czujnik podczerwieni SSP-R1 jest przeznaczony do drzwi automatycznych rozsuwanych bez konieczności montażu bariery podczerwieni. Dla maksymalnego bezpieczeństwa rząd wiązek podczerwieni może być skierowany w obszar między drzwiami. Całkowity obszar detekcji jest podzielony na pięć linii po osiem wiązek w każdej linii, dając wysokie zagęszczenie obszaru detekcji.

Zasada działania czujnika podczerwieni

Promiennik (IR LED) emituje światło w bliskiej podczerwieni na obszar przed drzwiami. Mikroprocesor monitoruje normalny poziom światła odbitego. Gdy pojawia się odchylenie od poziomu normalnego przekaźnik wyjściowy jest aktywowany.

Zalety czujnika podczerwieni

Możliwość skierowania wewnętrznych wiązek podczerwieni w obszar między drzwiami. Ten rząd promieni "uczy się drzwi" podczas pierwszego cyklu, informacja o tym przechowywana jest w procesorze czujnika. Wszystkie następne ruchy drzwi będą ignorowane, jednocześnie czujnik zareaguje na osobę która znajdzie się w obszarze pracy drzwi "przejściu" powodując detekcje czujnika.

 

  • Obszar detekcji czujnika jest regulowany poprzez możliwość ustawienia dwóch zewnętrznych linii promieni pod maksymalnym kątem wychylenia +10 stopni, jednocześnie możliwość regulacji trzech niezależnych linii wewnętrznych i ustawienia ich maksymalnie pod kątem -8 stopni.
  • Czujnik posiada wbudowany mikroprocesor umożliwiający precyzyjne ustawienie czasu obecności 2,15,60 sekund oraz nieskończoności poprzez użytkownika.
  • Mikroprocesor automatycznie reaguje na niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, silne słońce etc.
  • Obszar detekcji czujnika składa się z pięciu równoległych do drzwi linii, każda linia składa się z ośmiu wiązek które w rezultacie dają wysoko zagęszczony obszar detekcji czujnika.
  • Odległość pracy czujnika może być regulowana elektronicznie poprzez usunięcie rzędów 5,4,3 oraz drugiego jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 Parametry

Model

SSP-R1 czujnik ruchu i obecności

Metoda detekcji

Aktywna podczerwień

Wysokość instalacji

do 3,2 m

Regulacja czułości

potencjometr

Regulacja głębokości obszaru detekcji

1) Mechanicznie


2) Elektrycznie

Zewnętrzne 2 rzędy obszar od 0 do 10 używając dżwigni regulacji obszaruwewnętrzne 3 rzędy obszar od 0 do -8 stopni, używając dźwigni regulacji obszaru

Całkowite rzędy detekcji 2.3.4 albo 5 używając przełączników

Regulacja szerokości obszaru detekcji

Pojedyncze lub podwójne drzwi rozsuwane (regulacja przesłony)

Autodiagnostyka

Tak lub Nie, używając przełączników

Tryb antyzakłuceniowy

Normal or snow tryb, używając przełącznika

Wspólny Interferencja

Częstotliwość może być wybrana z maksymalnie 4 rodzajów, używając przełączników.

Zasilanie

AC-DC 12 to 110 V +10%

Zużycie energii

AC12V-1.5VA (Max)
DC12V-80mA (Max)
AC24V-2.0VA (Max)
DC24V-50mA (Max)

Przekaźnik wyjściowy

Form C relay: DC50V 0.1A (Ressistor load) Normally Open

Czas zadziałania przekaźnika

około 0.5 sekundy

Licznika czasu detekcji obecności

1) zewnętrzne 2 rzędy

2) wewnętrzne 3 rzędy

2,15,60 Sekund, używając przełącznika

2,15,60 Sekund, używając przełącznika

Kontrolka LED

1) LED 1 (3 kolory) do zasilania I detekcji

Zielona - czuwanie Czerwona - detekcja Czerwona I zielona migające na zmianę - autodiagnostyka Pomarańczowa - Detekcja zamykających się drzwi

2) LED 2 (tylko czerwona)- Inicjacja detekcji pracujących drzwi

Miganie - Inicjacja w toku OFF - inicjacja zakończona

Zakres temperatur

-20 to 60°C (-4 to 140 F)

Masa

250 g

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej