Okno do łazienki na poddaszu

2008-10-07 16:14

Prezentowane okno dachowe przeznaczone do pomieszczeń na poddaszu, w których okresowo panuje podwyższony poziom wilgoci. Okno nadaje się więc do łazienki na poddaszu czy kuchni. Producentem okna dachowego jest Fakro.

Okno na poddasze PPP preSelect firmy FAKRO wykonane jest z wielokomorowych profili PVC, w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Okno dachowe jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Tworzywo, z którego wykonane jest okno, nie pochłania wilgoci.

Okno dachowe ma dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła - uchylną i obrotową. Pierwsza pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0-35o, co umożliwia swobodne podejście do otwartego okna oraz zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz. Natomiast druga (obrotowa) przeznaczona jest m.in. do mycia zewnętrznej strony szyby.

Od zewnątrz okno osłonięte jest profilami z blachy aluminiowej, zabezpieczonej obustronnie powłoką poliestrową, która podnosi trwałość i zabezpiecza ją przed wpływem czynników atmosferycznych. Profile trapezowe są tłoczone z blachy aluminiowej o grubości 1 mm, co wpływa na sztywność profilu oraz zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zamontowany w oknie wydajny nawiewnik V35 zapewnia napływ świeżego powietrza do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie.

Wyposażone jest w szybę termoizolacyjną z ciepłą ramką dystansową TGI. Jest to pakiet jednokomorowy 4H-16-4T z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła U = 1 W/(m2K) (wg EN 674).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej