Okno do łazienki na poddaszu

2008-10-07 16:14

Prezentowane okno dachowe przeznaczone do pomieszczeń na poddaszu, w których okresowo panuje podwyższony poziom wilgoci. Okno nadaje się więc do łazienki na poddaszu czy kuchni. Producentem okna dachowego jest Fakro.

Okno na poddasze PPP preSelect firmy FAKRO wykonane jest z wielokomorowych profili PVC, w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Okno dachowe jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Tworzywo, z którego wykonane jest okno, nie pochłania wilgoci.

Okno dachowe ma dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła - uchylną i obrotową. Pierwsza pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0-35o, co umożliwia swobodne podejście do otwartego okna oraz zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz. Natomiast druga (obrotowa) przeznaczona jest m.in. do mycia zewnętrznej strony szyby.

Od zewnątrz okno osłonięte jest profilami z blachy aluminiowej, zabezpieczonej obustronnie powłoką poliestrową, która podnosi trwałość i zabezpiecza ją przed wpływem czynników atmosferycznych. Profile trapezowe są tłoczone z blachy aluminiowej o grubości 1 mm, co wpływa na sztywność profilu oraz zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zamontowany w oknie wydajny nawiewnik V35 zapewnia napływ świeżego powietrza do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie.

Wyposażone jest w szybę termoizolacyjną z ciepłą ramką dystansową TGI. Jest to pakiet jednokomorowy 4H-16-4T z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła U = 1 W/(m2K) (wg EN 674).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej