Szyby zespolone. Szyby okienne przeznaczone do montażu w terenie wysokogórskim

2013-08-22 15:13
Szyby zespolone
Autor: Piklington Polska Szyby do okien

Na rynku pojawiły się szyby zespolone specjalnie skonstruowane do montażu w terenach górskich powyżej 800 m n.p.m, czyli w warunkach niskiego ciśnienia atmosferycznego. Nowe szyby okienne to produkt Pilkington IGP.

Szyby zespolone rozwiązują problem montażu przeszkleń w warunkach niskiego ciśnienia, a więc w górach. Zdarzało się, że tradycyjne szyby w oknach montowane w budynkach  znajdujących się na powyżej 800 m n.p.m. traciły szczelność - w wyniku powstawania nadciśnienia w przestrzeni międzyszybowej. Pod wpływem niskiego ciśnienia atmosferycznego szyby zespolone ulegały deformacjom, uwypuklały się, a w skrajnych przypadkach przeszklenia pękały.

Nowe „górskie” szyby zespolone wyposażono w niewielki gumowy zawór, umieszczony w ramce dystansowej szyby, który skutecznie obniża ciśnienie w przestrzeni międzyszybowej. To proste rozwiązanie pozwala utrzymać ciśnienie na optymalnym poziomie, chroniąc szyby okienne przed uszkodzeniem.

Szyby zespolone z zamontowanym gumowym zaworem nie tracą walorów estetycznych - zawór jest niewielki (mieści się w otworze o średnicy 5 mm) i ma neutralną jasnopopielatą kolorystykę. Istotne znaczenie ma również uniwersalność szyb do zastosowań górskich. Szyby są bowiem oferowane ze wszystkimi typami ramek dystansowych o szerokości minimum 10 mm.

Szyby zespolone odporne na górskie ciśnienie już w Alpach

W zakładzie Pilkington IGP w Bydgoszczy zrealizowano już pierwsze zlecenie na tego typu szyby zespolone. Były to dwukomorowe szyby zespolone przeznaczone do obiektu położonego w austriackich Alpach (na wysokości 1200 m n.p.m. niedaleko Salzburga).

Szyby okienne
Autor: Pilkington Na rynku dostępne są już szyby okienne odporne na niskie ciśnienie atmosferyczne, jakie panuje w górach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej