Szyby zespolone. Szyby okienne przeznaczone do montażu w terenie wysokogórskim

2013-08-22 15:13
Szyby zespolone
Autor: Piklington Polska Szyby do okien

Na rynku pojawiły się szyby zespolone specjalnie skonstruowane do montażu w terenach górskich powyżej 800 m n.p.m, czyli w warunkach niskiego ciśnienia atmosferycznego. Nowe szyby okienne to produkt Pilkington IGP.

Szyby zespolone rozwiązują problem montażu przeszkleń w warunkach niskiego ciśnienia, a więc w górach. Zdarzało się, że tradycyjne szyby w oknach montowane w budynkach  znajdujących się na powyżej 800 m n.p.m. traciły szczelność - w wyniku powstawania nadciśnienia w przestrzeni międzyszybowej. Pod wpływem niskiego ciśnienia atmosferycznego szyby zespolone ulegały deformacjom, uwypuklały się, a w skrajnych przypadkach przeszklenia pękały.

Nowe „górskie” szyby zespolone wyposażono w niewielki gumowy zawór, umieszczony w ramce dystansowej szyby, który skutecznie obniża ciśnienie w przestrzeni międzyszybowej. To proste rozwiązanie pozwala utrzymać ciśnienie na optymalnym poziomie, chroniąc szyby okienne przed uszkodzeniem.

Szyby zespolone z zamontowanym gumowym zaworem nie tracą walorów estetycznych - zawór jest niewielki (mieści się w otworze o średnicy 5 mm) i ma neutralną jasnopopielatą kolorystykę. Istotne znaczenie ma również uniwersalność szyb do zastosowań górskich. Szyby są bowiem oferowane ze wszystkimi typami ramek dystansowych o szerokości minimum 10 mm.

Szyby zespolone odporne na górskie ciśnienie już w Alpach

W zakładzie Pilkington IGP w Bydgoszczy zrealizowano już pierwsze zlecenie na tego typu szyby zespolone. Były to dwukomorowe szyby zespolone przeznaczone do obiektu położonego w austriackich Alpach (na wysokości 1200 m n.p.m. niedaleko Salzburga).

Szyby okienne
Autor: Pilkington Na rynku dostępne są już szyby okienne odporne na niskie ciśnienie atmosferyczne, jakie panuje w górach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej