Szkło. Szkło ornamentowe SGG Pixarena

2013-11-18 12:31
Szkło ornamentowe
Autor: Saint-Gobain Szkło dekoracyjne o właściwościach szkła satynowego. Dzięki gęstemu ornamentowi pozwala zachować intymność. Gładkie powierzchnie szkła łatwo się czyści

Saint-Gobain Glass wprowadza na rynek nowe szkło SGG Pixarena. To szkło ornamentowe o gęstym, jednolitym wzorze. Jako szkło hartowane polecane jest na kabiny prysznicowe, ścianki działowe czy szklane drzwi. Co ważne, nowy wzór szkła produkowany jest bez użycia środków chemicznych.

Właściwości szkła

Nowe szkło Saint-Gobain Glass jest szkłem dekoracyjnym - wyróżnia je srebrzysty odcień ornamentowej tafli, który jest efektem gry światła odbijającego się od powierzchni wzoru. Szkło przepuszcza światło, ale jednocześnie zapewnia komfortowy poziom intymności. Odznacza się także zaletami użytkowymi – jest łatwe w utrzymaniu czystości. Z jednej strony tafla szkła jest idealnie gładka, bez mikroporów, z drugiej zaś zdobi ją płytki wzór. Ornament ma niezmienioną strukturę zewnętrzną, w przeciwieństwie do szkła trawionego, z którego usunięcie np. plamy z tłuszczu jest dość trudne.

Szkło ornamentowe - zastosowanie

Szkło dekoracyjne SGG Pixarena o grubości 4 mm zalecane jest do wykorzystania w przemyśle meblarskim (fronty mebli, wypełnienia szuflad), natomiast szkło hartowane o grubości 8 mm sprawdzi się w budowie kabin prysznicowych, a takżę na ścianki działowe i szklane drzwi. Spektrum jego zastosowania w aranżacji wnętrz rozszerza możliwość gięcia oraz obróbki krawędziowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej