Szkło budowlane bezbarwne z powłoką przeciwsłoneczną

2010-06-25 17:11
Szkło bezbarwne z powłoką przeciwsłoneczną
Autor: SAINT-GOBAIN GLASS Szkło SGG COOL-LITE XTREME 60/28

Szkło budowlane z ochroną przeciwsłoneczną z oferty firmy Saint-Gobain Glass charakteryzuje się wysoką selektywnością i dobrą przeziernością. Szyby z niego wykonane dobrze izolują i zabezpieczają przed stratami ciepła z pomieszczenia. Szkło budowlane tego typu ma również szerokie spektrum zastosowań, także w budownictwie energooszczędnym.

Charakterystyka szkła budowlanego SGG COOL-LITE XTREME 60/28

Technologicznie produkt ten jest szkłem budowlanym bezbarwnym SGG PLANILUX z powłoką przeciwsłoneczną naniesioną w technologii magnetronowej. Oferuje wysoką – dotychczas nieuzyskiwaną selektywność – której wartość przekracza 2.
Określenie „ekstremalny” użyte w nazwie szkła ma odzwierciedlenie w jego właściwościach. Szkło budowlane charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością (60%), dzięki czemu zapewnia w pomieszczeniu pożądaną ilość światła. Solar Factor szkła na poziomie 28% blokuje przenikanie ciepła słonecznego do środka pomieszczeń, co pozwala wyraźnie obniżyć koszty związane z chłodzeniem budynku latem - dlatego też szkło budowlane Saint-Gobain Glass znajduje zastosowanie w budownictwie energooszczędnym. Korzyścią dla użytkownika jest też zwiększenie komfortu w pomieszczeniach i utrzymanie przyjaznej temperatury nawet podczas słonecznego lata.

Dzięki korzystnej wartości współczynnika Ug wynoszącej 1,0 W/(m²K), nawet w przypadku standardowej budowy szyby zespolonej uzyskana zostaje bardzo dobra izolacja ciepła wytwarzanego w pomieszczeniu. Natomiast niski współczynnik odbicia zewnętrznego oraz neutralny wygląd szkła sprawiają, że szkło jest doskonałym produktem dla nowoczesnej architektury biurowców, hoteli, czy budynków mieszkalnych. Właściwości ochrony przed nadmiernym słońcem pozwalają całkowicie lub częściowo zrezygnować z żaluzji i rolet, co korzystnie wpływa na estetykę budynku.

Dane techniczne szkła budowlanego SGG COOL-LITE XTREME 60/28 (Wartości wg norm PN-EN 410, PN-EN 673)
przepuszczalność światła TL [%] 60
odbicie światła RL [%] 14
Solar Factor g (całkowita transmisja energii) [%] 28
współczynnik przenikania ciepła Ug [W/(m2K)] 1,0 (dla standardowej budowy szyby wypełnionej argonem (90%)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej