System okuć okiennych MTS

2009-01-29 14:51
Wietrzenie i oszczędność energii w jednym
Autor: Roto

Aby ograniczyć straty ciepła podczas wietrzenia mieszkania zimą, Roto opracowało system okuć okiennych MTS, sterujących pracą termostatu.

MTS – magnetyczny sterownik termostatu to rozwiązanie Roto, które może w okresie grzewczym zminimalizować straty ciepła podczas wietrzenia. W chwili otwarcia okna zintegrowany w obwodzie okucia okiennego czujnik odpowiada za wyłączenie ogrzewania poprzez przesłanie impulsu do sterowanego elektronicznie termostatu.

Zasada działania czujnika MTS

Otwarcie okna, a tym samym przemieszczenie okucia okiennego po obwodzie skrzydła, powoduje zwarcie obwodu elektrycznego w czujniku MTS. Płynący prąd ogrzewa czujnik temperatury w termostacie i symuluje przez to podwyższoną temperaturę pomieszczenia. Na bodziec ten reaguje połączony z czujnikiem okiennym zawór termostatyczny i odcina dopływ wody grzewczej. System MTS współpracuje z dostępnymi w handlu termostatami sterowanymi elektrycznie.

Wietrzenie i oszczędność energii w jednym
Autor: Roto
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej