System drzwi Schüco ADS SimplySmart

2015-09-08 12:10
system drzwi aluminiowych
Autor: Schüco Drzwi panelowe Schüco ADS SimplySmart w domu jednorodzinnym

Schüco ADS SimplySmart to aluminiowy system drzwiowy oparty na nowej budowie profilu. Rozwiązanie łączy wymagania budownictwa mieszkaniowego, jeśli chodzi o wzornictwo i energooszczędność, z wytrzymałością i funkcjonalnością stolarki stosowanej w budynkach użyteczności publicznej.

System drzwi aluminiowych Schüco ADS SimplySmart bazuje na pięciokomorowych profilach aluminiowych oraz dwóch podstawowych głębokościach zabudowy 75 i 90 mm, które zapewniają maksymalną szczelność oraz termoizolacyjność o standardzie pasywnym włącznie. System aluminiowy daje możliwość wykonywania stabilnych skrzydeł drzwiowych wysokości do trzech metrów.

Termoizolacyjność

System aluminiowy Schüco ADS SimplySmart umożliwia wykonywanie drzwi w szerokim zakresie termoizolacyjności. Drzwi głębokości zabudowy 75 mm mają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=1,5 W/m²K. Taka wartość współczynnika to efekt podwójnego uszczelnienia i nowej uszczelce środkowej.
Z kolei drzwi o zwiększonej głębokości zabudowy do 90 mm spełniają podwyższone standardy termoizolacyjności do Uf=1,3 W/m²K. Parametr ten uzyskano dzięki poszerzeniu stref izolacyjnych i zastosowaniu podwójnej uszczelki środkowej. Przy wykorzystaniu dodatkowych izolatorów piankowych drzwi mogą osiągać standard pasywny Uf=1,0 W/m²K.
Nowatorskie rozwiązania obwodowych uszczelnień środkowych i ochrona wrębu szybowego gwarantują ponadto właściwości stolarki pod kątem parametrów związanych z przepuszczalnością powietrza czy wodoszczelnością.

Swoboda projektowania

W nowej konstrukcji profilu zastosowano zgłoszone do patentu rozwiązanie płynnego, hybrydowego połączenia przekładki termicznej i aluminium, które redukuje efekt bimetaliczny. Umożliwia to wykonywanie wielkogabarytowych drzwi wysokości do trzech metrów i ciężarze do 200 kg, które nie ulegają odkształcaniu nawet przy dużych różnicach temperatur. Badania wykazały, że stolarka zachowuje stabilność nawet do 1 miliona cykli otwierania i zamykania skrzydeł. Statykę konstrukcji podnosi dodatkowa listwa środkowa profilu, w której poprowadzono wpust na okucia i przewody. Zintegrowane rozwiązanie kanału okablowania i wrębu okuciowego ułatwia montaż wszelkich akcesoriów systemowych, włącznie z elementami automatyki Schüco DCS. Przy zastosowaniu odpowiednich okuć drzwi mogą uzyskiwać klasę antywłamaniową aż do RC3 włącznie. Istnieje możliwość doboru do drzwi dodatkowych komponentów, tj. zamki przeciwpaniczne, klamki, naświetla, różnego typu wypełnienia.

system drzwiowy
Autor: Schüco System aluminiowy Schüco ADS SimplySmart umożliwia wykonywanie skrzydeł wysokości 3 m i ciężarze do 200 kg
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej