System automatycznego ryglowania drzwi zewnętrznych

2009-12-23 7:00
System automatycznego ryglowania drzwi
Autor: Hörmann Polska Krytyczna granica czasu: jeśli drzwi zewnętrzne z dobrym wyposażeniem zabezpieczającym wytrzymują próbę podważenia i wyważenia, większość włamywaczy wycofuje się

Prawie połowa rejestrowanych obecnie prób włamań nie udaje się dzięki prostym, ale skutecznym mechanizmom zabezpieczającym drzwi zewnętrzne – wynika z policyjnych statystyk. Nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy automatycznego ryglowania, nie tylko chronią przed włamaniem, ale podnoszą też komfort obsługi drzwi wejściowych.

Granica trzech minut, a zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi zewnętrznych

Do standardowego wyposażenia zabezpieczającego drzwi wejściowe należą obecnie: czopy przeciwwyważeniowe po stronie zawiasów, dodatkowe rygle oraz zaczepy w ramie drzwiowej. – Te rozwiązania wydłużają czas potrzebny włamywaczowi na podważenie lub zwykłe wyważenie drzwi zewnętrznych – podkreślają policjanci z wydziałów kryminalnych policji. Jeżeli drzwi stawiają opór przez ponad trzy minuty, przestępca na ogół wycofuje się z próby włamania. Z policyjnych danych wynika, że większość tego typu przestępstw popełnianych jest w biały dzień, gdy mieszkańcy przebywają poza domem. Nocą – hałas, światło i dziwne zachowania zwracają większą uwagę sąsiadów.

Zabezpieczenia przeciwwłamaniowe mają za zadanie również podnosić komfort obsługi drzwi zewnętrznych i dlatego wyposaża się je w automatyczne ryglowanie. W chwili domknięcia drzwi wejściowych, trzy stalowe haki i dwa dodatkowe rygle blokują się w zaczepach i powodują zakotwienie skrzydła drzwiowego w pięciu punktach ramy drzwiowej. To rozwiązanie wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo, nie trzeba już pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz. – Mimo to wiele osób, z myślą np. o dzieciach, chce mieć możliwość wchodzenia do domu w ciągu dnia bez użycia klucza – wyjaśnia Harald Bermes, konstruktor drzwi zewnętrznych w firmie Hörmann. Dlatego mechanizm zabezpieczający ma funkcję wyłączania automatycznego blokowania. Funkcja położenia dziennego w połączeniu z elektrozaczepem (popularnym „buczkiem“), stosowanym często w domach wielorodzinnych, umożliwia otwarcie drzwi w każdej chwili poprzez lekkie popchnięcie.

Skuteczne mechanizmy zabezpieczające, w które wyposaża się drzwi zewnętrzne:

  • haki stalowe i rygle, powodują automatyczne zakotwienie drzwi podczas domykania w ramie;
  • system automatycznego ryglowania można stosować w połączeniu z automatycznym elektrozaczepem;
  • rozeta zabezpieczona przed rozwierceniem;
  • haki blokujące.
System automatycznego ryglowania drzwi
Autor: Hörmann Polska Drzwi zewnętrzne z elementami antywłamaniowymi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej