Siatki cięto-ciągnione i blachy perforowane jako osłona przeciwsłoneczna

2015-04-29 16:22
blacha mevaco
Autor: MEVACO

W pokoju konferencyjnym w siedzibie firmy Mevaco zainstalowano osłonę przeciwsłoneczną z siatki cięto-ciągnionej. Realizacja tego projektu wymagała doświadczonego wykonawcy.

Wykonawcą instalacji osłony przeciwsłonecznej jest Martin Klein z firmy „Hans Klein – Heizung und Sanitär GmbH“ w Schlierbach. I to własnie on opowiada na czym polegała jego praca przy tym projekcie.

"Zastosowaliśmy siatkę cięto-ciągnioną z produkcji przedseryjnej, o oczkach rombowych 62x28x14, z aluminium o grubości 2 mm, malowanego po obróbce proszkowo na kolor RAL 9007. Gdy się weźmie ten materiał do ręki, wydaje się on, ze względu na dużą ilość oczek i mostków, mało stabilny. Jest w nim niewiele powierzchni łączących rozciągnięte oczka. Jednak produkt końcowy musi stać pewnie. Mimo że aluminium jest spawalne, zdecydowaliśmy się przymocować siatkę cięto-ciągnioną od tyłu do ramy, i to w taki sposób, że nie widać mocowania. Na koniec cała konstrukcja została pomalowana. Blachę stalową tniemy szlifierką kątową z cienką tarczą. Natomiast do obróbki aluminium świetnie nadaje się piła tarczowa.“ Teraz trzeba było jeszcze sporządzić szyny, aby przesuwać po nich konstrukcję w zależności od nasłonecznienia. Okazało się, że jedna szyna wystarczy i nie musimy mocować drugiej na gzymsie. Po zakończeniu pracy wszystko wyglądało bardzo elegancko – i tak jest do dzisiaj. W przypadku dużych przesłon zewnętrznych polecam ramy i ocynkowanie po obróbce w celu zabezpieczenia przed korozją.“

siatka cieto ciagniona mevaco
Autor: MEVACO
siatka cieto ciagniona mevaco
Autor: MEVACO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej