Schüco SmartStop i SmartClose - mechanizmy do drzwi przesuwnych

2015-11-16 12:24
wielkoformatowe drzwi na taras
Autor: Schüco Mechanizmy SmartStop oraz SmartClose zapewniające bezpieczne użytkowanie wielkoformatowych drzwi przesuwnych montuje się w profilu skrzydła

Schüco SmartStop i SmartClose to specjalne mechanizmy bezpieczeństwa przeznaczone do szklanych, wielkoformatowych drzwi tarasowych, przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Rozwiązanie sprawia, że drzwi przesuwne łagodnie hamują przed przeszkodą i płynnie wsuwają się w ościeżnicę.

Działanie mechanizmów

Ciężar wielkoformatowych, przesuwnych drzwi tarasowych czy balkonowych może dochodzić do 300-400 kg, dlatego ich użytkowanie musi być szczególnie bezpieczne. Mechanizm Schüco SmartStop bazuje na systemie amortyzatorów, które wyhamowują skrzydło drzwiowe przed ościeżnicą, zapobiegając tym samym gwałtownemu w nią uderzeniu i ewentualnemu przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy, a nastepnie w nią wsuwa. Ryglowanie odbywa się ręcznie.

Montaż

W drzwiach tarasowych można zamontować jeden wybrany mechanizm lub oba jednocześnie, w zależności od wymagań. Zaletą rozwiązania jest możliwość ich montażu nie tylko w nowo zamawianym skrzydle drzwiowym, ale także w już użytkowanym - pasują m.in. do aluminiowych, przesuwnych drzwi tarasowych z serii Schüco ASS 70.HI. Mechanizmy mają wymiary 21,5 x 27,5 i montowane są w rowku okuciowym, dzięki czemu są niewidoczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej