Schüco SmartStop i SmartClose - mechanizmy do drzwi przesuwnych

2015-11-16 12:24
wielkoformatowe drzwi na taras
Autor: Schüco Mechanizmy SmartStop oraz SmartClose zapewniające bezpieczne użytkowanie wielkoformatowych drzwi przesuwnych montuje się w profilu skrzydła

Schüco SmartStop i SmartClose to specjalne mechanizmy bezpieczeństwa przeznaczone do szklanych, wielkoformatowych drzwi tarasowych, przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Rozwiązanie sprawia, że drzwi przesuwne łagodnie hamują przed przeszkodą i płynnie wsuwają się w ościeżnicę.

Działanie mechanizmów

Ciężar wielkoformatowych, przesuwnych drzwi tarasowych czy balkonowych może dochodzić do 300-400 kg, dlatego ich użytkowanie musi być szczególnie bezpieczne. Mechanizm Schüco SmartStop bazuje na systemie amortyzatorów, które wyhamowują skrzydło drzwiowe przed ościeżnicą, zapobiegając tym samym gwałtownemu w nią uderzeniu i ewentualnemu przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy, a nastepnie w nią wsuwa. Ryglowanie odbywa się ręcznie.

Montaż

W drzwiach tarasowych można zamontować jeden wybrany mechanizm lub oba jednocześnie, w zależności od wymagań. Zaletą rozwiązania jest możliwość ich montażu nie tylko w nowo zamawianym skrzydle drzwiowym, ale także w już użytkowanym - pasują m.in. do aluminiowych, przesuwnych drzwi tarasowych z serii Schüco ASS 70.HI. Mechanizmy mają wymiary 21,5 x 27,5 i montowane są w rowku okuciowym, dzięki czemu są niewidoczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej