Schüco SmartActive - stolarka budowlana z powłoką antybakteryjną

2016-09-20 15:51
okna, drzwi aluminiowe
Autor: brak danych

Stolarka budowlana, której funkcją jest m.in. profilaktyka zdrowotna? Firma Schüco wprowadziła właśnie antybakteryjne powłoki wykończeniowe do okien i drzwi aluminiowych, a także klamek. Rozwiązanie ma sprzyjać zachowaniu higieny zwłaszcza w budynkach służby zdrowia, ale także użyteczności publicznej, szkołach czy przedszkolach.

Firma Schüco opracowała powłokę lakierniczą SmartActive, która zapewnia długotrwałą ochronę antybakteryjną. W powłoce wykończeniowej okna i drzwi aluminiowe, jak równiez klamki zastosowano mikrocząsteczki srebra o działaniu bakteriobójczym. W kontakcie z powierzchnią SmartActive mikroorganizmy wymierają, dzięki czemu nie ma możliwości ich dalszego przenoszenia.
Badania mikrobiologiczne wykazały, że w ciągu 24 godzin liczba bakterii naniesionych na powłokę antybakteryjną ulega redukcji w 99,9%, nawet w przypadku wyjątkowo odpornych szczepów.
Okna i drzwi z antybakteryjną powłoką wizualnie niczym się nie różnią od standardowej stolarki aluminiowej, dlatego można je zestawiać w ramach jednego obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej