Schüco SmartActive - stolarka budowlana z powłoką antybakteryjną

2016-09-20 15:51
okna, drzwi aluminiowe
Autor: brak danych

Stolarka budowlana, której funkcją jest m.in. profilaktyka zdrowotna? Firma Schüco wprowadziła właśnie antybakteryjne powłoki wykończeniowe do okien i drzwi aluminiowych, a także klamek. Rozwiązanie ma sprzyjać zachowaniu higieny zwłaszcza w budynkach służby zdrowia, ale także użyteczności publicznej, szkołach czy przedszkolach.

Firma Schüco opracowała powłokę lakierniczą SmartActive, która zapewnia długotrwałą ochronę antybakteryjną. W powłoce wykończeniowej okna i drzwi aluminiowe, jak równiez klamki zastosowano mikrocząsteczki srebra o działaniu bakteriobójczym. W kontakcie z powierzchnią SmartActive mikroorganizmy wymierają, dzięki czemu nie ma możliwości ich dalszego przenoszenia.
Badania mikrobiologiczne wykazały, że w ciągu 24 godzin liczba bakterii naniesionych na powłokę antybakteryjną ulega redukcji w 99,9%, nawet w przypadku wyjątkowo odpornych szczepów.
Okna i drzwi z antybakteryjną powłoką wizualnie niczym się nie różnią od standardowej stolarki aluminiowej, dlatego można je zestawiać w ramach jednego obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej