Rolety zewnętrzne. Rolety do okien dachowych na baterię słoneczną

2013-08-21 12:28
Rolety zewnętrzne
Autor: VELUX Rolety do okien dachowych

Rolety zewnętrzne do okien dachowych pełnią kilka funkcji, a co ważne, przydają się przez cały rok. Roletami zewnętrznymi steruje się ręcznie lub elektrycznie, ale są także rolety okienne zasilane słońcem. Rolety te nie wymagają dodatkowego źródła zasilania, a przy montażu rolety nie jest wymagane okablowanie.

Rolety do okien dachowych zapewniają prywatność domownikom, poczucie bezpieczeństwa i chronią przed ewentualnym hałasem z zewnątrz. Zimą rolety zewnętrzne pełnią funkcję dodatkowego izolatora, zmniejszając straty ciepła (poprawiają izolacyjność cieplną o 27%). Latem zaś ich zadaniem jest ochrona przeciwsłoneczna i nie dopuszczenie do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń na poddaszu (zatrzymują nawet do 95% ciepła, redukują temperaturę do 7°).

Rolety okienne na baterię słoneczną Velux SSL

Rolety Velux SSL mają identyczną konstrukcję jak rolety innego typu (sterowane ręcznie czy zasilane prądem). Pancerz rolety wykonany jest wykonany jest z wysokiej jakości aluminium, którego wypełnienie stanowi dobrze izolująca pianka poliuretanowa. Dzięki nowoczesnej konstrukcji idealnie wpisują się w każdy rodzaj pokrycia dachowego.
Rolety Velux na baterię słoneczną różnią się natomiast tym, że w górnej części kasety mają wbudowany niewielki kolektor słoneczny. Naładowana bateria zapewnia 100 cykli obsługi (nawet w pochmurne dni), a zabezpieczenie przed pełnym jej rozładowaniem powoduje, że w akumulatorze zawsze pozostaje tyle energii, aby podnieść roletę do góry. Rolety zewnętrzne obsługiwane są pilotem działającym na fale radiowe w systemie io-homecontrol®, który umożliwia także ich programowanie. Roletami można sterować z dowolnego miejsca w domu. W przypadku całkowitego wyczerpania baterii słonecznej, przechodzi się na obsługę manualną.

Montaż rolety zewnętrznej

Rolety okienne Velux SSL można montować, podobnie jak inne typy rolet,  zarówno od razu z oknami dachowymi, ale także w późniejszym okresie. Ograniczenie jest jedno – jeśli projekt domu zakłada montaż okien dachowych jedno pod drugim, trzeba pamiętać, aby do ich montażu wykorzystać kołnierze o szerszym rozstawie. W przeciwnym razie dwie rolety okienne, montowane jedna pod drugą, po prostu nam się nie zmieszczą. Rolety zewnętrzne montuje się na ramie okna, dlatego nie ogranicza ona możliwości obrotu skrzydła okiennego i umożliwia zatrzymanie go w dowolnej pozycji. Okno może być uchylone przy całkowicie lub częściowo zasuniętej rolecie. Można je również obrócić o 180°, zablokować i umyć szybę zewnętrzną od wewnątrz pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne
Autor: VELUX Rolety zewnętrzne zasilane energią słoneczną Velux SSL. Montaż tego typu rolety jest łatwy, nie wymaga okablowania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej