Automatyka domowa. Rolety okienne zdalnie sterowane

2007-09-19 16:01
Rolety zdalnie sterowane
Autor: brak danych

Rolety okienne sterowane pilotem są wygodnym dodatkiem do codziennego życia - dzięki automatyce, nawet ciężkie rolety okienne mogą być w kilka sekund podnoszone i opuszczane kilka razy dziennie bez zbędnego wysiłku. A takie rozwiązanie przy okazji zabezpiecza dom podczas nieobecności mieszkańców.

Rolety zewnętrzne są również dodatkową "przegrodą" termoizolacyjną, dzięki czemu nie tylko zmniejszają się koszty ogrzewania domu, ale zwiększa się ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo rolety okienne są barierą akustyczną, co nie jest bez znaczenia w budynkach stojących przy ruchliwej drodze. Wygodnym dodatkiem do rolet jest możliwość ich automatyzacji. Każda roleta czy żaluzja w oknie, która do tej pory była otwierana ręcznie, może zostać zautomatyzowana przez napędy tubowe, specjalne silniki do rolet zewnętrznych.

Rolety zdalnie sterowane
Autor: brak danych

Automatyka domowa - zdalnie sterowane rolety

Silniki do rolet T-MODE firmy FAAC można zamontować w każdej rolecie: drewnianej, plastikowej, aluminiowej czy stalowej. Montaż silnika w rolecie jest prosty i nie wymaga dodatkowych przeróbek czy kucia ścian, ponieważ silnik montowany jest w rurze nawojowej. Dzięki takiemu wyposażeniu, nawet ciężkie rolety (do 90 kg) mogą być swobodnie podnoszone i opuszczane - jedno wciśnięcie guzika w pilocie wprawia roletę w ruch. Można sterować jedną roletą lub wszystkimi na raz, przy pomocy pilota pracującego na drodze radiowej. Polecane są piloty dwu- i czterokanałowe, które dla wygody można umieścić na ścianie w widocznym miejscu. W przypadku braku zasilania, roleta zostaje zablokowana w położeniu, w którym znajdowała się w chwili braku prądu. Silniki T-MODE mają także mechanizm samohamujący, dzięki czemu mogą być bezpiecznie obsługiwane przez najmłodszych użytkowników.

Silniki do rolet pracują wyłącznie na polecenie pilota, bądź na polecenie programatora czasowego, w którym możemy wpisać czas zamknięcia i otwarcia rolety. Oznacza to, że bez względu na to, czy użytkownik jest w domu, czy nie - roleta zostanie automatycznie, o stałej porze podniesiona lub opuszczona. Aby zmienić, wcześniej ustalone godziny, wystarczy wyłączyć automatykę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej