Rolety wewnętrzne z włókna szklanego Screen Nature Ultimetal

2015-06-24 12:01
materiały na rolety wewnętrzne przeciwsłoneczne
Autor: Hunter Douglas Przykładowe kolory materiałów na okienne rolety przeciwsłoneczne Screen Nature Ultimetal

Hunter Douglas wprowadził wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne Screen Nature Ultimetal (SNU). Rolety okienne wykonane są z włókna szklanego, pokrytego od wewnątrz warstwą aluminium. Taka konstrukcja przeciwsłonecznych rolet do okien zapewnia ponad 70-procentowe odbicie promieni słonecznych.

Tkanina, z której wykonane są rolety okienne jest niepalna, pozbawiona dodatku PCW, bazzapachowa i nadaje się do recyklingu. Włókna zastosowane w wewnętrznych roletach przeciwsłonecznych mają opatentowaną, nieorganiczną powłokę, która zapewnia optymalną ochronę przed słońcem i tym samym przegrzewaniem się pomieszczeń, zmniejszając konieczność ich klimatyzowania. Materiał o połowę redukuje ciepło słoneczne wpadające przez okno, obniżając jego wartość g z 0.32 do 0.15. To sprawia, że rolety do okien SNU są dobrym rozwiązaniem w budynkach, które mają spełnić wymagania certyfikatu energetycznego EPC czy zrównoważonych systemów, takich jak BREEAM czy LEED.

Rolety prawie całkowicie eliminują efekt olśnienia, gdyż mikroskopijne otwory zapewniają precyzyjne utrzymanie stopnia otwartości tkaniny na poziomie OF= 4,5 – 5% przy optymalnym, całkowitym przenikaniu światła widzialnego (Tv 5 do 7%), tworząc przyjemny klimat do pracy i dobrą widoczność na zewnątrz.

Przeciwsłoneczne rolety do okien Screen Nature Ultimetal są częścią oferty rolet EOS®500. Ten innowacyjny, modułowy system składa się z 300 wymiennych elementów, umożliwiających produkcję rolet dostosowanych do specyfikacji projektu. Rolety są dostępne w wymiarach 2,4 x 6 m, w kolorach: tytanu, inox, metalu, platyny, węgla, brązu i czarnego diamentu. Rolety wewnętrzne można zamówić także bez odbijającej światło aluminiowej powłoki.

rolety okienne wewnętrzne
Autor: Hunter Douglas Rolety okienne Screen Nature Ultimetal wyróżnia współczynnik odbicia promieni słonecznych na poziomie 70%
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej