Rolety i markizy okienne na baterie słoneczne

2008-11-19 11:45

Sterowane pilotem, proste w obsłudze i łatwe do zamontowania akcesoria okienne. Wśród nich są markizy i rolety do okien dachowych.

Wśród "inteligentnych" akcesoriów okiennych firmy VELUX zasilanych bateriami słonecznymi dostępne są między innymi: rolety wewnętrzne i zewnętrze oraz markizy przeciwsłoneczne do okien dachowych.

Rolety do okien dachowych wewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości poliestru z półprzepuszczalną syntetyczną powłoką ułatwiającą czyszczenie - VELUX RSL albo powłoką aluminiową umożliwiającą całkowite zaciemnienie pomieszczenia - VELUX DSL. Dostępne są w szerokiej ofercie kolorów (37) i wzorów.
Bateria słoneczna zasilająca wewnętrzne rolety została ukryta w ich dolnej listwie i nie jest widoczna od wewnątrz domu. Jest bardzo wydajna - w pełni naładowana wystarcza na 600 cykli pracy rolety. Rolety zapewniają podstawową ochronę przed słońcem i ciepłem.

Rolety zewnętrzne SSL, dzięki solidnej aluminiowej konstrukcji, są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Zamontowanie takiej rolety nie ogranicza żadnej funkcji okna, a dodatkowo zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną, całkowite zaciemnienie pokoju, redukuje hałas zewnętrzny (nawet odgłosy padającego deszczu lub gradu). Rolety mają atrakcyjne wzornictwo i mogą harmonizować z każdym rodzajem pokrycia dachowego. Kolor rolety jest identyczny jak zewnętrzne oblachowanie okna.

Markizy okienne zewnętrzne MSL dają skuteczną ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczenia, podobnie jak rolety zewnętrze zatrzymują ciepło zanim przedostanie się ono przez szybę do wnętrza domu. Tkanina w formie siateczki nie ogranicza widoczności i nie zaciemnia pomieszczenia. Jednocześnie jest mocna, odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu.

Wszystkie akcesoria okienne zaprojektowano specjalnie do wymiarów okien VELUX, dlatego przy kupnie wystarczy podać typ i rozmiar okna. Okna wyposażone są w zaczepy, które ułatwiają montaż akcesoriów oraz zapewniają ich właściwe dopasowanie. Produkty zasilane energią słoneczną są szczególnie przydatne w obiektach modernizowanych albo takich, gdzie doprowadzenie zasilania elektrycznego jest trudne, kłopotliwe lub kosztowne.
Zainstalowanie sterowanej pilotem rolety elektrycznej w oknie otwieranym dotąd manualnie wymaga dokupienia dodatkowego sterownika i podłączenia do prądu, w przypadku rolet zasilanych energią słoneczną, nie jest potrzebny ani sterownik, ani okablowanie.

Zalety zasilania rolet i markiz okiennych energią słoneczną:

  • nie jest wymagane okablowanie;
  • niezawodne działanie (nawet w przypadku braku nasłonecznienia) dzięki pojemnym bateriom, które w pełni naładowane umożliwiają: 100-krotną obsługę rolety zewnętrznej lub markizy oraz 600-krotną - rolety wewnętrznej; każda bateria ma zabezpieczenie uniemożliwiające jej całkowite rozładowanie przy opuszczeniu - roletę lub markizę można zawsze podnieść do góry;
  • możliwa jest obsługa markizy lub rolety z dowolnego miejsca w domu;
  • akcesoria są w pełni kompatybilne z innymi produktami io-homecontrol, mogą z nimi współpracować w systemie inteligentnego zarządzania budynkiem, dzięki czemu można sterować wszystkimi urządzeniami jednym pilotem (pilot KLR 100 może obsługiwać nawet 200 produktów).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej