Przeciwsłoneczne rolety screenowe - zewnętrzne ekrany okienne

2015-05-12 9:51
rolety przeciwsłoneczne
Autor: Anwis Rolety zewnętrzne typu screen nadają się do stosowania zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i użyteczności publicznej

Zewnętrzne rolety okienne typu screen polecane są głównie na przeszklenia wielkogabarytowe - okna balkonowe, tarasowe, przeszklone elewacje. Rolety tworzą skuteczną barierę przeciwsłoneczną, nie dopuszczając tym samym do nadmiernego nagrzewnaia się pomieszczeń. Screenowe przeciwsłoneczne rolety okienne to nowość firmy Anwis.

Screenowe rolety przeciwsłoneczne - konstrukcja i zastosowanie

Zewnętrzne rolety okienne typu screen wykonane są ze specjalnej tkaniny, łączącej włókna szklane i PVC, dzięki czemu są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia, łatwo się je czyści. Screeny ograniczają przenikanie do pomieszczeń intensywnych promieni słonecznych, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność z pomieszczenia na zewnątrz.
Cechą wyróżniającą zewnętrzne rolety screenowe są zintegrowane z tkaniną prowadnice boczne tworzące system ZIP. Rura, na którą nawija się materiał rolety okiennej, osłonięta jest skrzynką górną dostepną w trzech wariantach - owalnym, kwadratowym lub ściętym. System ZIP napina tkaninę rolety okiennej i stabilnie ją utrzymuje, nawet w przypadku silnego wiatru. Rolety pełnią też funkcje moskitier, dlatego polecane są również jakio osłony altan, tarasów, balkonów czy werand. 

Montaż rolet

Rolety screenowe można montować do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Sterowanie roletami, nawet tymi o dużych gabarytach, odbywa się za pomocą pilota lub przełącznika. Rolety są tak zaprojektowane, że można je ewentualnie łączyć w zespoły lub podłączyć do systemu inteligentnego zarządzania budynku.

Skrzynka rolety okiennej, jak i jej prowadnice dostępne są w 4 standardowych kolorach - białym, kremowym, antracytowym oraz antracytowym strukturalnym. Natomiast sama tkanina na roletę zewnętrzną oferowana jest w wielu wzorach i kolorach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej