Profile okienne do domów pasywnych

2007-11-09 8:45

W profilach okiennych z PVC, w celu ich usztywnienia, montowane są wzmocnienia wykonane z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie polepsza wytrzymałość statyczną oraz trwałość całego okna lecz w znacznym stopniu pogarsza jego izolacyjność cieplną. Rozwiązanie proponowane przez firmę zapobiega tym wadom.

Firma Aluplast wprowadziła na rynek nowy typ wzmocnienia do profili okiennych z PVC zaprojektowane w koncepcji domu pasywnego. W profilach okiennych z PVC, w celu ich usztywnienia, montowane są wzmocnienia wykonane z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie polepsza wytrzymałość statyczną oraz trwałość całego okna, lecz w znacznym stopniu pogarsza jego izolacyjność cieplną. Rozwiązanie proponowane przez firmę zapobiega tym wadom. Wzmocnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, że zewnętrzna część wzmocnienia stalowego oddzielona została od części wewnętrznej przekładką tworzywową. Dodatkowo, wolna przestrzeń komory wzmocnienia w profilu, wypełniana jest specjalnie ukształtowaną pianką. Takie rozwiązanie można zastosować w systemach Ideal 3000, Ideal 5000 i Ideal 6000.

W Instytucie Techniki Okiennej w Rosenheim zostało przebadane okno wykonane w systemie Aluplast Ideal 5000 (system pięciokomorowy, z uszczelnieniem środkowym, o szerokości 70 mm) z zastosowaniem wzmocnień typu dom pasywny, dla którego uzyskano współczynnik przenikania ciepła całego okna Uf = 0,84 W/(m²K).

W systemie pięciokomorowym Ideal 4000 - różnica właściwości termicznych pomiędzy standardowymi profilami trzykomorowymi a czterokomorowymi jest nieduża, w związku z czym dokonano zmian w ramach systemu Ideal 4000. Zmiana polegała na przekonstruowaniu wewnętrznych komór profili przy zachowaniu ich dotychczasowych gabarytów. Konsekwencją dokonanych zmian było pojawienie się w ofercie firmy dwóch systemów pięciokomorowych o podobnych właściwościach termicznych i akustycznych, a różniących się sposobem uszczelnienia (Ideal 4000 - uszczelnienie zewnętrzne, Ideal 5000 uszczelnienie środkowe). Jest to kontynuacja programu produktowego, w którym w ramach profili trzykomorowych również występują systemy Ideal 2000 z uszczelnieniem zewnętrznym i IDEAL 3000 z uszczelnieniem środkowym.

IDEAL 5000 "Passivhaus" - profile są rozwiązaniem dla domów pasywnych, czyli budynków, w których zapotrzebowanie na ciepło jest tak niskie, że można zrezygnować z osobnego systemu grzewczego. Profile serii IDEAL 5000 są profilami pięciokomorowymi z uszczelnieniem środkowym o szerokości 70 mm. Dzięki zastosowaniu specjalnych wzmocnień o podwyższonej izolacyjności z przekładką tworzywową i wypełnieniu komór tworzywem termoizolacyjnym oraz trzem uszczelkom, okna wykonane z tego profilu osiągają wartość współczynnika przenikania ciepła U = 0,8 W/(m²K). Poza spełnianiem najbardziej rygorystycznych norm o ochronie ciepła, system IDEAL 5000 cechuje nowoczesne wzornictwo, odpowiadające najnowszym trendom panującym na rynku okiennym. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej