Profile okienne do domów pasywnych

2007-11-09 8:45

W profilach okiennych z PVC, w celu ich usztywnienia, montowane są wzmocnienia wykonane z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie polepsza wytrzymałość statyczną oraz trwałość całego okna lecz w znacznym stopniu pogarsza jego izolacyjność cieplną. Rozwiązanie proponowane przez firmę zapobiega tym wadom.

Firma Aluplast wprowadziła na rynek nowy typ wzmocnienia do profili okiennych z PVC zaprojektowane w koncepcji domu pasywnego. W profilach okiennych z PVC, w celu ich usztywnienia, montowane są wzmocnienia wykonane z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie polepsza wytrzymałość statyczną oraz trwałość całego okna, lecz w znacznym stopniu pogarsza jego izolacyjność cieplną. Rozwiązanie proponowane przez firmę zapobiega tym wadom. Wzmocnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, że zewnętrzna część wzmocnienia stalowego oddzielona została od części wewnętrznej przekładką tworzywową. Dodatkowo, wolna przestrzeń komory wzmocnienia w profilu, wypełniana jest specjalnie ukształtowaną pianką. Takie rozwiązanie można zastosować w systemach Ideal 3000, Ideal 5000 i Ideal 6000.

W Instytucie Techniki Okiennej w Rosenheim zostało przebadane okno wykonane w systemie Aluplast Ideal 5000 (system pięciokomorowy, z uszczelnieniem środkowym, o szerokości 70 mm) z zastosowaniem wzmocnień typu dom pasywny, dla którego uzyskano współczynnik przenikania ciepła całego okna Uf = 0,84 W/(m²K).

W systemie pięciokomorowym Ideal 4000 - różnica właściwości termicznych pomiędzy standardowymi profilami trzykomorowymi a czterokomorowymi jest nieduża, w związku z czym dokonano zmian w ramach systemu Ideal 4000. Zmiana polegała na przekonstruowaniu wewnętrznych komór profili przy zachowaniu ich dotychczasowych gabarytów. Konsekwencją dokonanych zmian było pojawienie się w ofercie firmy dwóch systemów pięciokomorowych o podobnych właściwościach termicznych i akustycznych, a różniących się sposobem uszczelnienia (Ideal 4000 - uszczelnienie zewnętrzne, Ideal 5000 uszczelnienie środkowe). Jest to kontynuacja programu produktowego, w którym w ramach profili trzykomorowych również występują systemy Ideal 2000 z uszczelnieniem zewnętrznym i IDEAL 3000 z uszczelnieniem środkowym.

IDEAL 5000 "Passivhaus" - profile są rozwiązaniem dla domów pasywnych, czyli budynków, w których zapotrzebowanie na ciepło jest tak niskie, że można zrezygnować z osobnego systemu grzewczego. Profile serii IDEAL 5000 są profilami pięciokomorowymi z uszczelnieniem środkowym o szerokości 70 mm. Dzięki zastosowaniu specjalnych wzmocnień o podwyższonej izolacyjności z przekładką tworzywową i wypełnieniu komór tworzywem termoizolacyjnym oraz trzem uszczelkom, okna wykonane z tego profilu osiągają wartość współczynnika przenikania ciepła U = 0,8 W/(m²K). Poza spełnianiem najbardziej rygorystycznych norm o ochronie ciepła, system IDEAL 5000 cechuje nowoczesne wzornictwo, odpowiadające najnowszym trendom panującym na rynku okiennym. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej