Portfenetr w systemach Schüco PVC-U

2017-02-06 14:33
porfenetr z balustradą metalową
Autor: Schüco Rozwiązanie porfenetr z balustradą metalową

Firma Schüco wprowadziła nowe rozwiązanie w konstrukcji okien typu portfenetr, zastępujące montaż balustrady w ścianie wielowarstwowej. Portfenetry oferowane są w dwóch wariantach.

Schüco opracowało okna typu portfenetr, w których balustrady montowane są bezpośrednio do ramy okiennej, bez ingerencji w elewację i warstwę ocieplenia, co mogło prowadzić do powstawania mostków termicznych i strat ciepła.

Z metalową balustradą lub szkłem bezpiecznym

Portfenetr Schüco oferowane jest w dwóch wersjach do wyboru: z balustradą wykonaną z rur i prętów ze stali nierdzewnej lub bezpiecznego szkła typu VSG. Okrągłe rury i pręty stalowe, dostępne w trzech średnicach, mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę wysokości od 300 mm wzwyż przy rozpiętości do 1900 mm.  Balustrada z bezpiecznego laminowanego szkła VSG może osiągać wysokość od 300 do 1100 mm i rozpiętość od 400 do 2000 mm. Nowe rozwiązania balustrad mogą być zastosowane w przypadku systemów okiennych z PVC-U: Schüco LivIng, Schüco Alu Inside SI 82, Schüco Corona SI 82 oraz Schüco Corona CT 70.

okna typu portfenetr
Autor: Schüco Portfenetry, w których balustrady montowane są bezpośrednio do ramy okiennej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej