Panoramiczne okno dachowe: Złoty Medal MTP na targach BUDMA 2011

2009-02-25 12:57
Roto Azuro miniatura
Autor: Roto

Roto Azuro to okno dachowe panoramiczne o rozmiarze XXL. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu pomieszczenia na poddaszu zyskały zupełnie nowe możliwości aranżacji - w dowolnym momencie okno dachowe można przeobrazić w słoneczny taras.

Roto Azuro
Autor: Roto Okno panoramiczne Roto Azuro
Roto Azuro po otwarciu
Autor: Roto Po otwarciu elementy okna przesuwają się na bok

Okno dachowe Roto - panoramiczne okno przesuwne

Po otwarciu okna dachowego, skrzydła całkowicie znikają z pola widzenia. Dzięki nowej opatentowanej technice otwierania, opartej na systemie „nakładkowym”, prowadnice przesuwają się bezszelestnie na boki chowając skrzydła w specjalnym panelu umieszczonym na zewnątrz. Cała powierzchnia okna zostaje odsłonięta. Okno Roto Azuro sterowane jest zdalnie za pomocą przełącznika ściennego lub pilota, a panel może również pełnić funkcję baterii słonecznej zasilającej napęd okna.

Panoramiczne okno dachowe firmy Roto zostało seryjnie wyposażone w najlepszy z możliwych pakiet szybowy - bezpieczne szkło termoizolacyjne z dodatkową izolacją akustyczną. Podwójnie klejone szkło hartowane z folią wzmacniającą to gwarancja bezpieczeństwa. Parametry techniczne izolacyjności termicznej: Ug = 1,1 W/(m²K) oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej przyjaznym dla środowiska argonem redukują latem przegrzewanie pomieszczeń, a zimą - straty ciepła.

Wysoko wydajna izolacja dźwiękowa bazuje na nowego rodzaju zespolonym szkle ochronnym ze zintegrowaną, izolującą dźwięk folią, podnoszącą parametry izolacji akustycznej do klasy IV (minimum 40 dB). Ponadto szyba ta jest znacznie lżejsza w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami.

Rama i skrzydła wykonane są z drewna pokrytego wodoodpornym lakierem w kolorze białym, który stanowi skuteczną ochronę przed wilgocią i ułatwia utrzymanie okna w czystości.

Roto Azuro seryjnie wyposażone jest od zewnątrz w oblachowanie aluminiowe w kolorze szaro-brązowym (RAL 8019). Opcjonalnie istnieje możliwość zamówienia innego kołnierza, wykonanego z blachy tytanowo-cynkowej (TZ) lub miedzianej (CU).

Nowe możliwości aranżacji poddasza

Okno o rozmiarze 2600/1700 mm, które po otwarciu pozostawia tak duży otwór w połaci dachowej, umożliwia różną niestandardową aranżację poddasza. Łatwo można je przeobrazić w ogród zimowy, słoneczny taras, obserwatorium astronomiczne czy malarskie lub fotograficzne atelier. Ma wiele zalet: jest sterowane za pomocą napędu elektrycznego i otwierane pilotem, bez problemu można je włączyć w system automatyki domowej, łatwo utrzymać je w czystości oraz po montażu baterii słonecznych na zewnętrznym panelu można je zasilać energią słoneczną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej