Panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display - wideodomofon z funkcją kontroli dostępu

2015-12-07 12:56
wideodomofon z listą lokatorów
Autor: Schüco Panel drzwiowy Schüco DCS Touch z wyświetlaną listą lokatorów

Panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display to moduł z ekranem dotykowym łączący funkcje domofonu i kontroli dostępu. Umożliwia intuicyjną obsługę, a otwarty port IP pozwala na proste podłączenie panelu do istniejącej w budynku sieci. Rozwiązanie polecane jest do budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych.

Nowy ekran dotykowy Schüco DCS Touch Display integruje w sobie funkcje wyświetlania numeru domu, ilustrowanej zdjęciami przewijanej listy lokatorów, klawiatury do wprowadzania kodów dostępu oraz dzwonka. Kompletne rozwiązanie obejmuje ponadto szerokokątną kamerę (120° w poziomie i 60° w pionie) i wideodomofon sprzężony z zamkiem elektromagnetycznym. Aktywacja systemu następuje w momencie wykrycia przez kamerę ruchu w polu widzenia i naciśnięcia przycisku dzwonka na wyświetlaczu. Użytkownik za pośrednictwem wideodomofonu może wpuścić gościa lub nawiązać kontakt głosowy, co jest sygnalizowane na panelu drzwiowym ikoną drzwi lub ust. System oferuje również bardzo wygodne funkcje dostępu od zewnątrz. Standardowo ekran dotykowy może wyświetlać np. numer domu lub listę lokatorów, natomiast po przeciągnięciu palcem można przejść do klawiatury numerycznej, która umożliwia wprowadzanie indywidualnych kodów dostępu. Urządzenie ma również opcję nadawania czasowych haseł, aktywnych tylko w wybrane dni tygodnia.

Panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display można podłączyć do lokalnej sieci IP i internetu, uzyskując dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Rozmowy głosowe i wideo są przesyłane w protokole SIP, dlatego mogą być odbierane przez urządzenia zgodne z tym standardem, takie jak smartfon czy tablet – zarówno za pośrednictwem wewnętrznej sieci, jak i spoza domu przez internet. Dzięki temu domownicy wiedzą, kto i kiedy chce ich odwiedzić, a także mogą z nim porozmawiać.
Komunikacja między wyświetlaczem a sterownikiem drzwi odbywa się w trybie zaszyfrowanym, zaś rozwiązanie zostało wyposażone w mechaniczną i akustyczną ochronę przed kradzieżą wyświetlacza. W przypadku ewentualnego demontażu panelu przez złodzieja połączenie z wewnętrzną siecią jest automatycznie zrywane i nie ma możliwości dostępu do opcji systemu.

wideodomofon i kontrola dostępu
Autor: Schüco Panel drzwiowy Schüco DCS Touch wyświetla m.in. numer domu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej