Okna solarne - okna na poddasze na baterie słoneczne

2008-10-15 9:33
Okno zasilane energią słoneczną
Autor: brak danych

Instalacja i podłączenie otwieranych automatycznie okien na poddaszu bez doprowadzania przewodów elektrycznych, a nawet tradycyjnego zasilania. Czy to możliwe? Tak, pod warunkiem zainstalowania okna dachowego z siłownikiem zasilanym bateriami słonecznymi.

Okno na poddasze VELUX GGL/GGU Solar jest zasilane bateriami słonecznymi. Znajduje zastosowanie w inteligentnych instalacjach zarządzania budynkiem oraz wszędzie tam, gdzie pożądane jest sterowanie pilotem lub automatyczne, a nie jest możliwe poprowadzenie tradycyjnych kabli zasilających. Jest przydatne szczególnie w przypadku adaptacji lub renowacji poddaszy. Okno na poddasze z baterią słoneczną to również atrakcyjna propozycja dla użytkowników, którym zależy na oszczędzaniu energii.

Panel solarny gromadzący energię słoneczną znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna i od wewnątrz pomieszczenia jest niewidoczny. W pełni naładowana bateria słoneczna wystarcza na 300 cykli zamykania i otwierania okna. Szybkość ładowania i długość działania baterii zależą od położenia budynku: orientacji geograficznej, nachylenia połaci dachu oraz pogody (nasłonecznienia). Okno działa w technologii radiowej io-homecontrol®. Można je zamykać i otwierać pilotem zdalnego sterowania z dowolnego miejsca w domu. Duże możliwości programowania umożliwiają dostosowanie okna do indywidualnych potrzeb użytkownika; np.: po naciśnięciu rano tylko jednego przycisku, okno połaciowe w sypialni otworzy się na szerokość 10 cm, a po 10 minutach wietrzenia samo się zamknie. Okno można uchylać na szerokość maks. 22 cm, każdorazowo można też precyzyjnie określić stopień jego rozwarcia - z dokładnością do 1%.

Konstrukcja, funkcje oraz prametry techniczne okna solarnego na poddasze sprawiają, że jest ono w pełni kompatybilne z innymi produktami io-homecontrol®. W połączeniu z pozostałymi urządzeniami można tworzyć w pełni automatyczne indywidualne programy obsługi domu. Nie trzeba wtedy nawet pamiętać o otwieraniu okna, podnoszeniu czy opuszczaniu rolet lub markiz - o ustalonej godzinie lub po wybraniu określonego scenariusza zdarzeń - na przykład ustawienia typu "powrót do domu" albo "bezpieczne zamknięcie" - same się otwierają lub zamykają.

Energooszczędny i bezpieczny pakiet szybowy o wysokim współczynniku przenikania ciepła U = 1,1 W/(m²K) gwarantuje minimalne straty ciepła w pomieszczeniu. Produkt wyposażony jest w wydajną klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która otwierana jest również pilotem zdalnego sterowania.
Okna do poddaszy VELUX Solar występują w dwóch standardowych wykończeniach: GGL - z drewna sosnowego lakierowanego dwukrotnie oraz GGU - z drewna sosnowego, pokrytego odpornym

W zestawie z oknem solarnym dostarczane są: silnik KSX i pilot KLR 100, które są dostępne również samodzielnie. Dzięki temu, dowolne okno obrotowe typu VELUX GGL lub VELUX GGU można przekształcić w elektryczne okno solarne.

Wymiary okien Solar GGL/GGU

typ C02 C04 C06 F06 F08 M04 M06 M08
wymiary (szer./wys.) [cm] 55/78 55/98 55/118 66/118 66/140 78/98 78/118 78/140

 

typ M10 P04 P06 P08 P10 S06 S08 U10
wymiary (szer./wys.) [cm] 78/160 94/98 94/118 94/140 94/160 114/118 114/140 134/160
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej