Okno Varion 4 również w standardzie pasywnym

2013-01-15 15:51
Okno drewniane Varion 4 z nakładką aluminiową
Autor: Internorm Okno drewniano-aluminiowe Varion 4

Okno drewniane Varion 4 z nakładką aluminiową i osłoną przeciwsłoneczną w postaci żaluzji lub plisy jest dostępne również jako okno pasywne. Wbudowany w okno moduł fotowoltaiczny i silnik elektryczny umożliwiają zdalne sterowanie żaluzją lub plisą. 

Okno drewniane HV240 Varion 4 firmy INTERNORM z zewnętrzną nakładką aluminiową, oraz wbudowaną pomiędzy szybami osłoną przeciwsłoneczną w postaci żaluzji lub plisy jest wyjątkowo energooszczędne. Okno pasywne Varion 4 z potrójną szybą zespoloną oraz zewnętrzną pojedynczą szybą (między nimi ukryta jest żaluzja) potrafi osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie Uw = 0,72 W/m²K (z podniesioną osłoną) i 0,63 W/m²K, czyli wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, kiedy jest ona opuszczona.

Przeczytaj więcej na temat Okna Varion 4 Internorm

Interesującym rozwiązaniem jest sterowanie żaluzją za pomocą silniczka elektrycznego zasilanego energią słoneczną (dostępne opcjonalnie). Umożliwia to wbudowany w okno moduł fotowoltaiczny – dzięki niemu nie trzeba wykuwać bruzd pod przewody i można zaoszczędzić jeszcze więcej energii. 
 – Choć Internorm jest obecny na polskim rynku od stosunkowo niedawna, nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Cieszymy się z wyróżnień przyznawanych przez fachowców: utwierdzają nas one w przekonaniu, że proponujemy klientom rozwiązania najwyższej klasy – mówił Karol Niespodziewański, Dyrektor Marketingu Internorm po otrzymaniu nagrody w konkursie Dobry Design 2013.

Zalety okna drewnianego HV240 Varion 4

  • Innowacyjny design ze zlicowanym skrzydłem wykonanym ze szkła.
  • Poczwórna ochrona: przed słońcem, zaglądaniem, hałasem i ciepłem.
  • Dobra ochrona przed uszkodzeniami i wpływami atmosferycznymi, dzięki umieszczeniu pomiędzy szybami (żaluzji, plisy, plisy Duette). 
  • Bezgłośna obsługa.
  • Możliwość napędu elektrycznego z wykorzystaniem energii słonecznej.

Okno Varion 4 ma nowoczesny, ponadczasowy wygląd dzięki skrzydłu zewnętrznemu zlicowanemu z ramą.
Okno HV240 Varion 4 firmy Internorm będzie można zobaczyć na żywo w Poznaniu na targach BUDMA 2013, w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2013 r.

Drewniane okno HV240 Varion 4 firmy INTERNORM
Autor: Internorm Okno HV240 Varion 4
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej