Okno Varion 4 również w standardzie pasywnym

2013-01-15 15:51
Okno drewniane Varion 4 z nakładką aluminiową
Autor: Internorm Okno drewniano-aluminiowe Varion 4

Okno drewniane Varion 4 z nakładką aluminiową i osłoną przeciwsłoneczną w postaci żaluzji lub plisy jest dostępne również jako okno pasywne. Wbudowany w okno moduł fotowoltaiczny i silnik elektryczny umożliwiają zdalne sterowanie żaluzją lub plisą. 

Okno drewniane HV240 Varion 4 firmy INTERNORM z zewnętrzną nakładką aluminiową, oraz wbudowaną pomiędzy szybami osłoną przeciwsłoneczną w postaci żaluzji lub plisy jest wyjątkowo energooszczędne. Okno pasywne Varion 4 z potrójną szybą zespoloną oraz zewnętrzną pojedynczą szybą (między nimi ukryta jest żaluzja) potrafi osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie Uw = 0,72 W/m²K (z podniesioną osłoną) i 0,63 W/m²K, czyli wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, kiedy jest ona opuszczona.

Przeczytaj więcej na temat Okna Varion 4 Internorm

Interesującym rozwiązaniem jest sterowanie żaluzją za pomocą silniczka elektrycznego zasilanego energią słoneczną (dostępne opcjonalnie). Umożliwia to wbudowany w okno moduł fotowoltaiczny – dzięki niemu nie trzeba wykuwać bruzd pod przewody i można zaoszczędzić jeszcze więcej energii. 
 – Choć Internorm jest obecny na polskim rynku od stosunkowo niedawna, nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Cieszymy się z wyróżnień przyznawanych przez fachowców: utwierdzają nas one w przekonaniu, że proponujemy klientom rozwiązania najwyższej klasy – mówił Karol Niespodziewański, Dyrektor Marketingu Internorm po otrzymaniu nagrody w konkursie Dobry Design 2013.

Zalety okna drewnianego HV240 Varion 4

  • Innowacyjny design ze zlicowanym skrzydłem wykonanym ze szkła.
  • Poczwórna ochrona: przed słońcem, zaglądaniem, hałasem i ciepłem.
  • Dobra ochrona przed uszkodzeniami i wpływami atmosferycznymi, dzięki umieszczeniu pomiędzy szybami (żaluzji, plisy, plisy Duette). 
  • Bezgłośna obsługa.
  • Możliwość napędu elektrycznego z wykorzystaniem energii słonecznej.

Okno Varion 4 ma nowoczesny, ponadczasowy wygląd dzięki skrzydłu zewnętrznemu zlicowanemu z ramą.
Okno HV240 Varion 4 firmy Internorm będzie można zobaczyć na żywo w Poznaniu na targach BUDMA 2013, w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2013 r.

Drewniane okno HV240 Varion 4 firmy INTERNORM
Autor: Internorm Okno HV240 Varion 4
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej