Okno Pixel - 22% więcej światła we wnętrzu

2016-05-04 15:53
okna PVC Pixel
Autor: Oknoplast Okna Pixel

Okno Pixel to autorski produkt Oknoplast. Okno wyróżniają wyjątkowo wąskie profile, ustępujące miejsca przeszkleniu, które dzięki zwiększonej powierzchni efektywniej doświetla wnętrza. Wąskie, zgeometryzowane profile okienne kryją zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Budowa profilu okiennego

Okno Pixel to 6 komorowy profil PVC ramy i skrzydła, wykonany w klasie A, szerokości zabudowy 70 mm w połączeniu z pakietem szybowym o maksymalnej przejrzystości. Dzięki takiej budowie okna do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego, niż w tradycyjnym oknie. W oknie zastosowano prosty w formie profil, pozbawiony jakichkoliwek obłości. Do stylistyki profilu dobrano również zupełnie prosty kształt klamki okiennej, która zaistalowana jest na profilu centralnie. Projektantom okna zależało, aby nie tylko efektywniej oświetlało wnętrze, ale także współtworzyło jego aranżację.

Parametry techniczne

Konstrukcja nowego profilu daje możliwość szklenia pakietów szybowych bezpiecznych i antywłamaniowych. W oknie Pixel zastosowano autorski system wzmocnień stalowych, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wzmocnienia wykonane są z wielokrotnie giętej stali, zapewniają sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalają jednocześnie na projektowanie okien o dużych gabarytach.
Okno wyposażono również w całkowicie nowe, zaprojektowane specjalnie dla OKNOPLAST, okucie ProLight firmy Winkhaus - skrzydło rozwierno-uchylne ma funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”, co daje możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez strat ciepła. Okucie również wygląda nowocześnie i idealnie intergruje się z profilem okna.

Izolacyjność termiczna

Mimo wąskich profili okiennych istnieje możliwość zastosowania w oknie szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,5W/m²·K. Dzięki takiemu rozwiązaniu okno Pixel można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych - współczynnik przenikania ciepła Uw dla całego okna wynosi 0,8 W/m²·K.

Okna PVC o zapachu drewna

Okno Pixel oferowane jest w dowolnych kolorach z palety RAL oraz w kilku okleinach drewnopodobnych. Technologia okleinowania ColorFull zapewnia jednolity kolor i strukturę na całym oknie, również po jego otwarciu. Folie okienne idelanie odwzorowują gatunki naturalnego drewna, a, co ciekawe, nawet jego zapach.

Producent udziela na okno 7-letniej gewarancji.

okucia okienne Winkhaus
Autor: Oknoplast Okucia ProLight Winkhaus
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej