Okno dachowe z PVC

2006-12-07 15:57
Okno dachowe z PVC
Autor: Fakro Okno dachowe z PVC

PTP to zupełnie nowe okno dachowe o konstrukcji aluminiowo-tworzywowej. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach na poddaszu, w których panuje podwyższony poziom wilgoci np. w łazienkach czy w kuchniach.

Jest to okno dachowe obrotowe, wykonane z wielokomorowych profili PVC-U w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Okno jest trwałe, odporne na korozję, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Okno pałaciowe PTP wyposażone jest w pakiet szybowy 4H-16-4T (z ciepłą ramką dystansową TGI) - Uszyby = 1,0[W/m²K] wg EN 674. Pakiet z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła niskoemisyjnego.

Okno dachowe wyposażone jest w potrójny system uszczelnień, uszczelkę przylgową ościeżnicy, obwodową i uszczelkę w profilach kryjących bok ościeżnicy. Okno PTP wzbogacone jest szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które dokładnie dopasowane są zarówno do okien drewnianych jak i okien z tworzywa. Okno montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym identycznym jak do okien drewnianych Fakro.
Jego montaż nie różni się zasadniczo od montażu okna dachowego z drewna. Od zewnątrz okno osłonięte jest profilami z blachy aluminiowej zabezpieczonej obustronnie powłoką poliestrową, która podnosi trwałość oblachowania i zabezpiecza je przed wpływem czynników atmosferycznych. Profile trapezowe tłoczone są z blachy aluminiowej grubości 1,0 mm co wpływa na sztywność na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe dane techniczne okna dachowego:

  • Współczynnik przenikania ciepła okna wg EN 12567-2 - Uokna = 1,5 [W/m²K]
  • Przepuszczalność powietrza wg EN 1026 - Klasa 4 najwyższa
  • Wodoszczelność wg EN 1027 - Klasa E1200
  • Odporność na obciążenie wiatrem wg EN 12211 - Klasa C4/B4
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej