Okno dachowe z PVC

2006-12-07 15:57
Okno dachowe z PVC
Autor: Fakro Okno dachowe z PVC

PTP to zupełnie nowe okno dachowe o konstrukcji aluminiowo-tworzywowej. Idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach na poddaszu, w których panuje podwyższony poziom wilgoci np. w łazienkach czy w kuchniach.

Jest to okno dachowe obrotowe, wykonane z wielokomorowych profili PVC-U w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Okno jest trwałe, odporne na korozję, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum. Okno pałaciowe PTP wyposażone jest w pakiet szybowy 4H-16-4T (z ciepłą ramką dystansową TGI) - Uszyby = 1,0[W/m²K] wg EN 674. Pakiet z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła niskoemisyjnego.

Okno dachowe wyposażone jest w potrójny system uszczelnień, uszczelkę przylgową ościeżnicy, obwodową i uszczelkę w profilach kryjących bok ościeżnicy. Okno PTP wzbogacone jest szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które dokładnie dopasowane są zarówno do okien drewnianych jak i okien z tworzywa. Okno montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 90° wraz z kołnierzem uszczelniającym identycznym jak do okien drewnianych Fakro.
Jego montaż nie różni się zasadniczo od montażu okna dachowego z drewna. Od zewnątrz okno osłonięte jest profilami z blachy aluminiowej zabezpieczonej obustronnie powłoką poliestrową, która podnosi trwałość oblachowania i zabezpiecza je przed wpływem czynników atmosferycznych. Profile trapezowe tłoczone są z blachy aluminiowej grubości 1,0 mm co wpływa na sztywność na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe dane techniczne okna dachowego:

  • Współczynnik przenikania ciepła okna wg EN 12567-2 - Uokna = 1,5 [W/m²K]
  • Przepuszczalność powietrza wg EN 1026 - Klasa 4 najwyższa
  • Wodoszczelność wg EN 1027 - Klasa E1200
  • Odporność na obciążenie wiatrem wg EN 12211 - Klasa C4/B4
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej