Okno dachowe Okpol z ogrzewanym pakietem szybowym Hotglass

2012-12-05 12:33
Okno dachowe OKPOL
Autor: OKPOL Sp. z o.o.

Pakiet szybowy HOTGLASS w oknie dachowym OKPOL to prawdziwa nowość. Przezroczysta tafla szkła zasilana energią elektryczną emituje ciepło i można cieszyć się pełnym dostępem światła do poddasza - bez śniegu zalegającego na oknach połaciowych. Zimą śnieg zacienia pomieszczenia, a właśnie wtedy potrzeba jak najwięcej światła.

Dzięki technologii HOTGLASS, firma OKPOL skonstruowała pierwsze okno dachowe z ogrzewanym pakietem szybowym. Pakiet szybowy w ciągu 40 sekund osiąga temperaturę grzewczą rzędu 48°C.

– Dzięki innowacyjności produkujemy dziś najnowocześniejsze okna dachowe na świecie! – mówi Marcin Wełeszczuk, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży OKPOL – Pakiet szybowy HOTGLASS to nowość na rynku światowym. Przezroczysta tafla szkła zasilana energią elektryczną emituje ciepło, jednocześnie redukując (eliminując) zjawisko kondensacji.

Okno dachowe z pakietem szklanym Hotglass najlepsze na zimę

Podstawową funkcją okien połaciowych jest dostarczanie światła dziennego na poddasze. Jest to najbardziej naturalny i najzdrowszy rodzaj oświetlenia. Szczególnie duże zapotrzebowanie na światło odczuwa się okresie zimowym, kiedy jest go najmniej. Właśnie wtedy najlepiej jest wykorzystywać naturalną energię światła słonecznego w celu doświetlenia i dogrzania poddasza. Barierą jest niestety śnieg zalegający często na oknach dachowych. Potrafi on znacznie zacienić pomieszczenie.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników poddaszy, którzy przez cały rok chcą cieszyć się naturalnym światłem, firma OKPOL wprowadza na rynek innowacyjne okno z funkcją grzewczą.

Jak działa nowe okno na poddasze firmy OKPOL?

Pakiet szybowy Hotglass ma moc 1700 W, dzięki czemu osiąga temperaturę grzewczą 48°C w ciągu 40 sekund. Po osiągnięciu tej temperatury, okno przechodzi w stan spoczynku „OFF” i nie pobiera prądu przez około 12-15 min., w zależności od warunków otoczenia. Następnie cykl się powtarza: ON przy 32°C – OFF przy 50°C. W razie zaśnieżenia i zalodzenia okna, ogrzewana szyba potrzebuje niewiele czasu do roztopienia lodu i śniegu.

Oszczędność energii przez wspomaganie ogrzewania

Inną zaletą okna dachowego z pakietem szklanym Hotglass jest wspomaganie ogrzewania. Działa to dwutorowo: po pierwsze – już zgromadzone ciepło w pomieszczeniu nie ucieka na zewnątrz napotykając barierę w postaci ciepłego powietrza znajdującego się pakiecie zespolonym, a po drugie – szyba sama w sobie emituje ciepło do wewnątrz pomieszczenia. Ważną zaletą okna jest również fakt, że przy temperaturze 40-50°C nie powstaje efekt kondensacji pary wodnej.

Charakterystyka pakietu szybowego HOTGLASS

  • pakiet jednokomorowy,
  • grubość: 24 mm,
  • zewnętrzna szyba hartowana,
  • ciepła ramka,
  • wewnętrzna szyba: grzewcza, hartowana, laminowana z powłoką niskoemisyjną,
  • klasa antywłamaniowa: P2A,
  • współczynnik przenikania ciepła pakietu w funkcji OFF: Ug=1,1W/m²K.
  • ogrzana szyba jest ponadto przyjemna w dotyku. 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej