Okna na poddasze zdalnie sterowane

2005-09-09 18:43

Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie wprowadzonego na rynek czujnika deszczowego. Czujnik zamontowany na zewnętrznym oblachowaniu okna reaguje na krople deszczu i przy zetknięciu z wodą przekazuje sygnał do urządzenia sterującego, które automatycznie zamyka okno.

Okna dachowe często montowane są na dużej wysokości, co może utrudniać ich zamykanie lub otwaranie, jak również opuszczanie lub podnoszenie rolet. W 2002 VELUX wprowadza do swojej oferty akcesoriów elektrycznych, urządzenia zdalnego sterowania pozwalając na zdalne operowanie oknami do poddaszy.
Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie, wprowadzonego na rynek czujnika deszczowego. Czujnik, zamontowany na zewnętrznym oblachowaniu okna, reaguje na krople deszczu i przy zetknięciu z wodą, przekazuje sygnał do urządzenia sterującego, które automatycznie zamyka okno. Zapewnia automatyczne zamknięcie okna w przypadku deszczu. Podłącza się go bezpośrednio do sterownika przy pomocy dołączonego trójżyłowego kabla o długości 8 metrów lub też do wstępnego okablowania.

Elektryczne systemy zdalnego sterowania okien sprzedawane są w dwóch opcjach:
1. System zdalnego sterowania do jednego okna, który za pomocą jednofunkcyjnego przełącznika umożliwi zamiennie:
- zdalne otwieranie i zamykanie okna lub
- zdalne podnoszenie lub opuszczanie rolet
2. Obsługa elektryczna za pomocą sterownika WUX 120 pozwala na funkcjonowanie jednego napędu przy pomocy wyłącznika naściennego (silnik otwiera okno lub żaluzję wewnętrzną lub zewnętrzną).

Okna zdalnie sterowane
Autor: brak danych

Urządzenie składa się z:
- transformatora (WUC) 24 V prądu stałego z gniazdkiem sektorowym, o wymiarach 145/75/55 mm (dł./szer./wys.)
- wyłącznika trój pozycyjnego o wymiarach 80/80/37 mm (dł./szer./wys.)
- akcesoria do instalowania (wkręty, wtyczki itp.)
System zdalnego sterowania trzema lub jednym oknem, który za pomocą trzyfunkcyjnego przełącznika umożliwi:
- zdalne otwieranie i zamykanie trzech okien równocześnie lub pojedynczo
- zdalne unoszenie lub opuszczanie rolet trzech okien 
- zastosowanie czujnika deszczowego do trzech okien równocześnie
Trójprzyciskowa klawiatura umożliwia sterowanie (jednym przyciskiem) kolejno - wszystkimi napędami elektrycznymi, podłączonymi do jednego lub wielu układów sterowania
Niewielkich rozmiarów klawiatura, do sterowania może zostać zamontowana w dowolnym miejscu na ścianie. Dodatkowo VELUX, wprowadza do sprzedaży pilota, który umożliwi sterowanie oknami z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Na rynku znajdą się dwa rodzaje pilotów: jednofunkcyjny do jednego okna oraz wielofunkcyjny do kilku okien. Jednym pilotem będzie można, po odpowiednim połączeniu ze sobą kilku systemów, sterować nawet 90 oknami.

Okna zdalnie sterowane
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej