Okna i drzwi wyposażone w kontaktrony. Bezpieczny dom

2010-04-21 16:50
Kontaktrony w oknach i drzwiach – bezpieczny dom
Autor: OknoPlus sp. z o.o. Kontraktron zwany inaczej czujką magnetyczną

Kontaktrony, to niewielkie czujniki ruchu - otwarcia okien i drzwi - pozwalające w prosty, niedrogi i skuteczny sposób zabezpieczyć obiekt przed włamaniem. Kontaktrony mogą być elementami systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu.

Zasada działania kontraktronów, czyli czujników magnetycznych

Kontaktrony są to magnetyczne czujniki otwarcia okna lub drzwi, będące częścią systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Każdy kontaktron składa się z dwóch elementów: magnesu i rurki z zatopionymi dwoma stykami. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego, a to z kolei skutkuje uruchomieniem alarmu. Kontaktrony informują system o próbie włamania jeszcze przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu. Dodatkowo, ten system alarmowy jest przyjazny dla właścicieli zwierząt –  zwierzę pozostawione samo w domu nie włączy alarmu.

Ze względu na różnorodność czujników magnetycznych możliwy jest montaż wewnątrz drzwi lub okien (tzw. czujniki ruchu wpuszczane) bądź montaż na powierzchni drzwi lub okien (tzw. czujniki ruchu powierzchniowe).

Zastosowanie kontraktronów

Kontaktrony możemy zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, we włazie prowadzącym na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych (montaż ich jest estetyczny). Umiejscowione po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła pozostają niewidoczne przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu nie zakłócają harmonii wnętrza, a jednocześnie są zaskoczeniem dla włamywacza.

Kontaktrony sprawdzają się także w przypadku okien uchylnych – jeśli zamontowane zostaną na dole ramy okiennej, to można wietrzyć mieszkanie przy włączonym alarmie. Czujniki otwarcia są kompatybilne ze wszystkimi systemami alarmowymi oraz dają możliwość jego indywidualnej rozbudowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej