Okna do dachów płaskich

2009-03-19 14:48
W poziomie na poziomie
Autor: VELUX

Okno w dachu płaskim - czy to możliwe? Tak, dzięki innowacyjnym oknom dachowym VELUX CVP i CFP.

W poziomie na poziomie
Autor: VELUX Okno VELUX CVP wyposażone w roletę przeciwsłoneczną

Od marca 2009 r. firma VELUX wprowadza do oferty innowacyjne okna dachowe VELUX CVP i CFP przeznaczone do dachów płaskich o nachyleniu połaci od 0 do 15°. Nowe okna połaciowe pozwalają doświetlić od góry pomieszczenia położone nawet pod zupełnie płaskim dachem.

Do tej pory, aby uzyskać taki efekt, trzeba było montować tradycyjne okno połaciowe za pomocą dodatkowych elementów albo stosować rozwiązania typowo przemysłowe.
Nowe okna nadają wszystkim budynkom o płaskich dachach bardzo estetyczy wygląd. Są jednocześnie dobrej jakości - mają znakomitą izolacyjność cieplną, są trwałe i szczelne.

W poziomie na poziomie
Autor: VELUX Okno w przekroju aksonometrycznym

Okno składa się z ramy oraz połączonej ze skrzydłem kopuły wykonanej z wysokiej jakości akrylu zabezpieczającej okno przed deszczem i śniegiem. W zależności od potrzeb, kopuła może być matowa lub przezroczysta, otwierana lub nieotwierana.

Główne elementy konstrukcyjne - skrzydło i ramę wykonano z twardego PVC. Doskonałe parametry izolacyjne osiągnięto dzięki wypełnieniu profilu ramy pianką polistyrenową oraz wyposażeniu okna w szybę bezpieczną klejoną o wysokiej izolacyjności cieplnej. Dzięki takiej konstrukcji nowe rozwiązanie charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła U na poziomie 1,4 W/(m2K).

Okna VELUX CVP i CFP stwarzają nowe możliwości aranżacji przestrzeni pod płaskim dachem. W dodatku oferowane są w wielu wariantach, również z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Gdy pomieszczenie wymaga częstego wietrzenia, do wyboru jest wersja wyposażona w zdalne sterowanie w systemie io-homecontrol®  – VELUX CVP. Umożliwia to operowanie oknem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, a także oferuje wiele innych użytecznych funkcji związanych z zarządzaniem domem w tym systemie. Okno jest bowiem kompatybilne z produktami elektrycznymi innych producentów takich jak: Hörmann, Somfy, Assa Abloy, Honeywell, Niko, Renson, Windowmaster i może być ono elementem "inteligentnego domu" w systemie io-homoecontrol®. Zaawansowane kodowanie sygnału radiowego, porównywalne z zabezpieczeniami w bankowości elektronicznej, gwarantuje bezpieczeństwo domownikom.
W standardzie okno wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamyka je w razie opadów.

W poziomie na poziomie
Autor: VELUX Kopuła okna widoczna z zewnątrz

Dane techniczne
kod produktu rodzaj okna      maksymalny wymiar otworu w dachu [cm]
CFP + ISD 0000 nieotwierane, z kopułą akrylową przezroczystą 60/60   80/80 60/90  90/90  100/100  120/120 
CFP + ISD 0100 nieotwierane, z kopułą akrylową matową 60/60  80/80 60/90 90/90  100/100 120/120
CVP + ISD 0000 otwierane elektrycznie, sterowane falami radiowymi, z kopułą akrylową przezroczystą 60/60  80/80 60/90 90/90  100/100 120/120 
CVP + ISD 0100 otwierane elektrycznie, sterowane falami radiowymi, z kopułą akrylową matową 60/60   80/80 60/90  90/90  100/100 120/120

Okna można wyposażyć w akcesoria dodatkowe. Zasadne jest stosowanie akcesoriów w wersji elektrycznej, gdyż operowanie roletą manualną jest utrudnione ze względu na wysokość, na której znajduje się okno.
Do okien otwieranych elektrycznie polecane są:

  • roleta elektryczna RML z materiału półprzezroczystego,
  • roleta elektryczna DML całkowicie zaciemniająca wnętrze,
  • roleta elektryczna FML plisowana,
  • żaluzja elektryczna PML.

Okna nieotwierane najlepiej wyposażyć w rolety zasilane bateriami słonecznymi: z półprzezroczystego materiału (RSL) lub całkowicie zaciemniającą wnętrze (DSL).

Ważną cechą produktu jest jego skandynawski design, zupełnie odmienny od dotychczas dostępnych przemysłowych rozwiązań. Oferowane w 5 rozmiarach okno jest w kolorze białym. Estetyczny wygląd sprawia, że może być instalowane nawet w najbardziej ekskluzywnych wnętrzach biurowych i mieszkalnych. Nadaje się zarówno do nowych budynków jak i obiektów modernizowanych.

Firma VELUX udziela 10-letniej gwarancji na okno i 20-letniej na szybę.

W poziomie na poziomie
Autor: VELUX W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia, możemy wybrać nieotwieraną wersję produktu – VELUX CFP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej