Okiennice zewnętrzne z blachy perforowanej

2009-05-04 12:43
Okiennice na nowo
Autor: MEVACO Sp. z o.o. Okiennice wykonano z aluminium grubości 2 mm malowanego proszkowo

Prezentowane okiennice zewnętrzne osadzono w otworach okiennych. Te nowoczesne okiennice wykonane są z blachy perforowanej, a mimo to dobrze wpisują się w niepowtarzalną atmosferę starego miasta Heidelberga.

Okiennice na nowo
Autor: MEVACO Sp. z o.o. Budynek galerii sztuki, Heidelberg, Niemcy

Starano się, aby nowy obiekt, galeria sztuki nowoczesnej, był jak najlepiej wkomponowany w historyczne otoczenie, dlatego jego elementy nawiązują do tutejszej architektury, na przykład okna - do typowego podłużnego kształtu okien z tradycyjnymi drewnianymi okiennicami zewnętrznymi. Tutaj wykorzystano jednak okiennice aluminiowe wykonane z blachy perforowanej (Creativ Line RE 5x15-35x35). W nocy, widoczne z zewnątrz światła zapewniają obiektowi niepowtarzalny efekt, natomiast za dnia, blacha perforowana służy jako bardzo dobra osłona słoneczna, nie zaciemniając jednak całkowicie pomieszczeń galerii. Stanowi także zabezpieczenie przed wybiciem szyb oraz włamaniem.

Cechą charakterystyczną okiennic jest to, że osadzono je w otworach okiennych. Można je zsunąć w taki sposób, że również po otwarciu nie wystają poza lico muru.

Galeria sztuki nowoczesnej przy ul. Pfaffengasse 13 w centrum Heidelbergu ma nowoczesny budynek usytuowany na historycznych podwalinach. Nowa konstrukcja odznacza się prostą formą, która kontrastuje z pozostawionymi elementami starej części budowli - mówi Jürgen Mayer, architekt z Heidelbergu, który zaprojektował i nadzorował przebudowę galerii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej