Nowość w ofercie Vetrex. Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrex Alu Slide na systemie Yawal

2022-10-27 12:24
Nowość w ofercie Vetrex. Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrex Alu Slide
Autor: Vetrex Rozszerzenie oferty o drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne na profilach aluminiowych jest związane z bardzo popularnym obecnie trendem przeszkleń wielkoformatowych

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrex Alu Slide produkowane są na profilach aluminiowych. Do tego projektu producent nawiązał współpracę z producentem profili aluminiowych firmą Yawal. Nowy produkt wykonywany jest na systemie DP 180 Primeview od Yawal. Wprowadzone na rynek drzwi Vetrex Alu Slide pozwolą na tworzenie przeszkleń w jeszcze większych rozmiarach oraz zapewnienie ciekawych efektów wizualnych.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrex Alu Slide idealnie sprawdzą się przy tworzeniu przeszkleń wielkoformatowych. Drzwi w wersji standardowej osiągają do 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości. Na zamówienie są one dostępne w jeszcze większych wymiarach, dochodzących do 6,5 m x 3 m. Maksymalna waga pojedynczego skrzydła może wynosić 300 kg, a przy zastosowaniu wózków tandemowych nawet 400 kg.

Drzwi vetrex Alu Slide to rozwiązanie typu monorail. Zbudowane są z przeszklenia stałego i skrzydła przesuwnego. Nieruchomy element może być szklony bezpośrednio w ramie. Powierzchnia szyby jest wówczas większa. W tym przypadku instalacja pakietu szybowego odbywa się od zewnętrznej strony budynku, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe. W wariancie szklonym od wewnątrz stosuje się specjalny profil adaptacyjny.

Energooszczędność drzwi vetrex Alu Slide

Drzwi tarasowe vetrex Alu Slide wyróżniają się wysoką termoizolacyjnością i szczelnością. Współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi od 0,8 W/(m²K). Przepuszczalność powietrza jest w najwyższej klasie 4, a wodoszczelność osiąga poziom do 9A.

Doskonałą energooszczędność uzyskano dzięki odpowiedniej konstrukcji i użyciu wysokiej jakości materiałów. Drzwi tarasowe vetrex Alu Slide na systemie DP 180 Yawal mają wielokomorowe profile aluminiowe z przekładką termiczną wyposażoną w dodatkowe docieplenie. Przekładka wykonana jest z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym, a docieplenie z XPS. Poprzez zastosowanie specjalnych przekładek termicznych wyeliminowano również efekt bimetalu, polegającego na wyginaniu się skrzydeł pod wpływem różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem domu a otoczeniem. W drzwiach montowane są energooszczędne pakiety 3-szybowe z ciepłymi ramkami dystansowymi i wypełnieniem przestrzeni międzyszybowej argonem. Wartość współczynnika Ug to 0,5 W/(m²K).

Nasze rozwiązanie systemowe DP 180 PrimeView wybrane przez firmę Vetrex do stworzenia drzwi tarasowych klasy premium to sprawdzony od lat system o bardzo dużych możliwościach. Naszym wspólnym zadaniem w tym projekcie było dostosowanie rozwiązania katalogowego do indywidualnych potrzeb klientów marki Vertex, czyli spersonalizowanie konstrukcji. Projektanci Vetrex doskonale wiedzieli jakie wymagania ma spełniać to rozwiązanie, czego potrzebuje klient, dlatego np. zmniejszyliśmy wysokość tzw. progu, pozwalając na jego zlicowanie z posadzką wewnątrz pomieszczenia, aby przejście było jeszcze bardziej komfortowe, przy zachowaniu wszystkich ważnych parametrów jak szczelność i termika. Taki rodzaj współpracy między systemodawca, a producentem jest najcenniejszy, ponieważ tylko wtedy powstają rozwiązania szyte na miarę potrzeb klientów, użytkowników produktów. Klient w centrum - to nasza dewiza, a aluminium to nasza pasja. Już od ponad 30 lat tworzymy rozwiązania architektoniczne poprawiające jakość i komfort życia, dające więcej światła i ciepła w domach” – mówi Karolina Mzyk-Callias, Prezes Zarządu Yawal S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej