Nowoczesność i klasyka w stolarce okiennej

2009-01-07 9:01

To oznacza stolarkę okienną wykonaną z półzlicowanego profilu sześciokomorowego o wysokim wskaźniku izolacyjności termicznej i akustycznej. Okna otrzymały Medal Europejski, który jest potwierdzeniem najwyższej jakości produktu.

Okna firmy BUDVAR Centrum SA w systemie Modern, znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i obiektach użyteczności publicznej, pasują do wnętrz nowoczesnych i klasycznych.

Stolarka okienna wykonana z profili na bazie stabilizatorów przyjaznych użytkownikom i środowisku naturalnemu. Dzięki wdrożeniu technologii wgrzewanego słupka i zastosowaniu termoplastycznej uszczelki z TPE, okna są szczelne i trwałe. Rozwiązanie to zapobiega przenikaniu wody do wnętrza ramy oraz chroni wzmocnienia stalowe przed korozją. Z kolei zastosowanie przy produkcji profili sześciokomorowych grubości 70 mm zapewnia dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną (więcej komór, czyli barier dla zimnego powietrza oznacza, że mniej chłodu i hałasu przedostaje się do domu czy mieszkania). Montowane szyby odznaczają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła U od 0,5 [W/(m²K)].
Rama okna oprócz klasycznej bieli może być barwiona w masie w kolorach imitujących drewno lub okleinowana, również w szerokiej palecie kolorów drewnopodobnych. Istnieje możliwość zastosowania profili jednostronnie i dwustronnie barwionych. Barwienie w masie zapewnia trwałość koloru przez wiele lat.

Dodatkowe informacje dotyczące stolarki budowlanej:
- profil skrzydła może być prosty - klasyczny i półzlicowany, nadający oknu delikatny kszałt,
- możliwość zastosowania listwy prostej i zaokrąglonej,
- uszczelki w kolorze szarym lub czarnym, są odporne na działanie czynników atmosferycznych,
- duża powierzchnia szklenia dzięki odpowiedniej geometrii profilu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej